У Тернополі майже тисяча дорожніх знаків не відповідає вимогам Держстандартів

Комісійне обстеження шляхово-мостового господарства проводиться у місті. Триватиме воно до 30 квітня.

Тернополяни також можуть долучитись, підказавши комісії та патрульним, де є пошкоджені дороги, турнікети та дорожні знаки, зателефонувавши на 102, повідомляє 20 хвилин.

Комісійний огляд автомобільних доріг, вулиць і залізничних переїздів триває на Тернопільщині з 11 до 30 квітня. За результатами перевірки чиновникам видадуть приписи на усунення недоліків. Не реагуватимуть – складуть постанову за ст. 188 Адмінкодексу, за якою доведеться сплатити штраф від 255 до 340 грн і таки усунути дорожні недоліки.

Проведення комісійного огляду автомобільних доріг, вулиць і залізничних переїздів проходить у два етапи, - пояснив заступник начальника управління превентивної діяльності Головного управління нацполіції в області Олег Турлай.

– З 11 до 17 квітня був підготовчий, протягом якого формувались списки, склад комісій, графіки комісійних обстежень. З 18-го – почали практичний. Під час огляду звертають увагу на стан покриття проїжджої частини – ямковість, осідання, колійність, узбіччя, смуги відведення, тротуари, технічні засоби організації дорожнього руху – знаки, транспортне та пішохідне огородження. Після того, як закінчать практичний етап, складуть комісійні акти обстеження. І видадуть вимоги дорожнім і комунальним організаціям на ліквідацію недоліків. Якщо не ліквідують – відповідальних посадовців притягнуть до адмінвідповідальності.

В основному це штрафи. Покарати посадовців можуть за ст. 188 зі значком 28 Кодексу про адмінпорушення. Штраф – від 255 до 340 грн. Вперше стан доріг в обласному центрі вивчала патрульна поліція.

- Наші працівники вже провели повне обстеження доріг Тернополя, - повідомили у прес-службі управління патрульної поліції в м. Тернопіль. – Загалом обстежили 248 вулиць, 207 км 300 м доріг, 9 шляхопроводів, 6 автомобільних мостів, 2 пішохідних мости.

Комісія нарахувала у Тернополі 2 884 дорожніх знаків, з яких 911 - не відповідають вимогами держстандарту. 414 знаків взагалі відсутні.

Що стосується ямковості, від початку року було ліквідовано 7, 35 тис кв. метрів, - повідомили у прес-службі патрульної поліції.

Залишається усунути 37, 9 тис. кв. м. У Тернополі є 55 світлофорних об’єктів, з яких 3 потрібно замінити, бо не відповідають нормам. Йдеться про розташовані на перехрестях вул. Лесі Українки-Довженка, Об’їзна-Протасевича-Гайова, Шашкевича-Живова.

Дорожню розмітку поки що не наносили. У місті є лише пластикова, що збереглась від минулого року. І та – лише в центральній частині міста – на вул. Руській, просп. Бандери, вул. Замковій. Ч

имало виявили поліцейські занижених та завищених каналізаційних люків, які теж можуть впливати на безпеку дорожнього руху.

Нагадаємо, комісійне обстеження шляхово-мостового господарства Тернопільщини проводять комісії, до складу яких увійшли представники Служби автодоріг, ДП «Тернопільський облавтодор», управління превентивної діяльності, управління патрульної поліції в м. Тернопіль, відділ технагляду міськради та виробничого структурного підрозділу «Тернопільська дистанція колії». Після того, як повністю проведуть огляд і видадуть вимоги на ліквідацію недоліків, виявлених під час обстеження, будуть направлені відповідні інформації щодо стану проїзної частини до органів місцевого самоврядування, залізницю, адміністрації, а при потребі і до прокуратури.

Найгірші за станом дороги Тернополя Вул. Достоєвського, Юності, Макаренка, Тернопільська, Просвіти, Яблунева, Загребельна, Бригадна, Гайова, Шашкевича, Микулинецька (окремі ділянки), Білогірська, Білецька, Тютюнника, Лисенка, Безкоровайного, Нечая, Горбачовського, Поліська, Промислова, Лозовецька, бульв. Петлюри, вул. Ломоносова, Самчука, Весела, Глибока, Репіна.

Нерівності, ямковість і відсутність дорожніх знаків виявили на транспортних розв’язках: Бережанська-Будного-Об’їзна, Микулинецька-Будного. Незадовільні перехрестя: Шептицького-Будного, Гайова-Об’їзна (виїзд з с. В. Гаї), Дружби-Миру, Глибока-Глиняна, Лесі Українки-Протасевича.

У Тернополі майже тисяча дорожніх знаків не відповідає вимогам Держстандартів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі