Чому Тернопільщина пасе задніх щодо набору контрактників

Тернопільська область за перший квартал 2016 року за набором на контрактну службу посідає четверте з кінця місце в Україні.

– Тернопільщина пасе задніх в Україні та займає 4 місце з 8 областей у Західному оперативному командуванні за кількістю контрактників у першому кварталі. При плановому завданні 545 чоловік, на службу на 1 квітня ц.р. пішли 330 осіб, тобто всього 60,6 відсотка. Виконали планове завдання міста Кременець, Чортків, Бережани та Зборівський район. Найгірше спрацювали в Заліщицькому районі – 27%, Тернопільському – 36, Чортківському – 40, м. Тернополі – 48, Збаразькому – 50, – повідомив заступник обласного військового комісара Олександр Скумбрій.

За словами військового, такі невтішні цифри сталися через страх, відсутність патріотизму та вплив ЗМІ. Тим не менше, вже почався другий квартал, а з ним Генштаб довів області чергові контрольні цифри на контрактну службу. За планом – це 460 чол., але, оскільки область неналежно спрацювала в попередньому кварталі, їй докинули ще 57 людей, пише Номер один

Дізнавшись про чергові районні рознарядки, керівники РДА поставили представнику військкомату логічні запитання. Голова Зборівської РДА Ігор Яворський був обурений, мовляв, чому ніхто не бере до уваги, що одні райони виконали попередній план, а інші – значно відстали. Не менші зауваження були й у керівника Підволочиського району Бориса Онищука, котрий зауважив, що йому буде дуже важко справитися з набором на контракт, адже в його районі найбільше загинуло в АТО (11 осіб).

Але і це ще не все. Зараз у війську проходить звільнення в запас, а вже 5 травня розпочнеться черговий призов на строкову службу, який триватиме до 30 червня. До військкоматів кликатимуть військовозобов’язаних від 18 до 27 років, які не мають відстрочки. За інформацією Олександра Скумбрія, нині в області перебуває на обліку 33919 призовників, на медкомісію кликатимуть 16359, з яких лише три відсотки (486 чол.) мають призвати. Однак і цей показник, вважають у військкоматі, буде не просто реалізувати, адже восени минулого року ледь виконали завдання по набору, коли призовників було лише 309.

Тернопільщина набір контрактників
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі