На Тернопільщині заклади, у яких лікують туберкульоз, планують реорганізувати

Половину фтизіатричних закладів області реорганізують. Пропозиції щодо створення на їх базі інших медичних закладів надала Тернопільська облдержадміністрація.

Які саме лікувальні установи будуть реорганізовувати, під час засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, повідомив начальник управління охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчук.

– В управлінні ми створили комісію, яка провела аналіз роботи фтизіатричної служби, – розповів Володимир Богайчук. – Враховуючи дані проведеного аналізу ефективності роботи та з метою раціонального використання коштів з обласного бюджету, обласна адміністрація пропонує реорганізувати Білобожницький протитуберкульозний диспансер в психоневрологічний будинок-інтернат. Заліщицьку протитуберкульозну лікарню – приєднати до неї або створити на її базі поліклінічне відділення без стаціонару. На базі Бережанського обласного протитуберкульозного диспансеру створити поліклінічне відділення без стаціонарних ліжок. Кременецький обласний протитуберкульозний диспансер залишити без змін для надання паліативної та примусової допомоги хворим. Ми провели глибокий аналіз по кожному лікувальному закладу і пропонуємо таку систему реорганізації. Є інформація скільки людей вивільняється, яка буде економія коштів в наслідок вивільнення, але основне – це надання якісної медичної допомоги хворим на туберкульоз.

Якісну і доступну медичну допомогу хворі на туберкульоз жителі області, за словами Володимира Богайчука, будуть отримувати в Тернопільському обласному протитуберкульозному диспансері, пише зз. Ще три заклади фтизіатричної служби залишаться без змін. Це Яблунівський обласний протитуберкульозний дитячий санаторій, Чортківський диспансер та Язлівецький обласний протитуберкульозний санаторій.

Після обговорення члени постійної комісії підтримали пропозиції Тернопільської обласної державної адміністрації щодо реорганізації закладів фтизіатричної служби області. Також рекомендували управлінню охорони здоров’я підготувати проект рішення про реорганізацію закладів фтизіатричної служби і направити його на розгляд сесії Тернопільської обласної ради.

Тернопільщина реорганізація лікарні туберкульоз
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі