На Тернопільщині сусід сусіду ворог?

Сусідів не обирають - вони з’являються незалежно від нашої волі, бажання, уподобань. Це добре, коли за парканом чи стіною живуть люди, до яких відчуваєш приязнь. Нейтралітет і повне невтручання між сусідами – теж непогано. Та коли мовчазна ворожнеча чи, не дай Боже, відверті конфлікти, рукоприкладство…

Сусідські війни тепер нерідкість – про це свідчать сотні кримінальних справ так званого приватного звинувачення, у яких, як правило, йдеться про незначні тілесні ушкодження. Сусідки потягали одна одну за коси, сусіди обмінялися ударами кулаків… Той, хто більше постраждав (хоч іноді буває і навпаки), біжить до дільничного із заявою. Не вбачаючи підстав для порушення кримінальної справи, правоохоронці радять потерпілим звертатися до суду у порядку кримінального звинувачення.

Та коли йдеться про серйозні тілесні ушкодження, кримінальне переслідування неминуче. А те, що сусіди, сповнені люттю один до одного, геть чисто втрачають здоровий глузд, можна продемонструвати фабулами кримінальних справ, недавно розглянутих судами області. Так, у Бучацькому райсуді сів на лаву підсудних житель с.Рублина, який металевою трубою проламав сусідові череп. У підсудного – дванадцятеро дітей, з них десятеро неповнолітні. Звичайна сварка «через паркан» вилилася у жорстоке побиття. У потерпілого – відкрита черепно-мозкова травма, перелом лобної кістки, перелом відростка шийного хребця, які згідно з висновком судово-медичного дослідження належать до тяжких тілесних ушкоджень.

Багатодітного батька до в’язниці не посадили – призначили умовне п’ятирічне покарання. Але йому доведеться заплатити за лікування потерпілого та десять тисяч гривень моральної шкоди.

У тому ж Бучацькому райсуді недавно прозвучав вирок для жителя райцентру, який розправився із сусідом просто за те, що той на нього… подивився. Чоловік обрізав виноград на своєму подвір’ї, а недоброзичливець-сусід проходив по дорозі. Зупинився, поклав сумки і почав з’ясовувати, чому той дивиться. Ось така «зачіпка»…Завершилося тим, що останній ввігнався на подвір’я і побив господаря. Переламаний ніс, численні синці експертиза кваліфікувала як легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров’я. Умовне покарання, відшкодування витрат на лікування і три тисячі гривень моральної шкоди – такий вирок, мабуть, зупинить войовничого сусіда.

Жителя с. Яблунева Гусятинського району засуджено за ч.1 статті 122 Кримінального кодексу – заподіяння умисного тілесного ушкодження середньої тяжкості. Цей чоловік – у зятях. Ворогує і з батьками дружини, і з сусідами. Якось свекор покликав сусідку, аби та забрала квасолиння. Жінка зайшла на подвір’я з рядном, аж на неї накинувся зять. Мовляв, чого зайшла в моє господарство, забирайся. Пенсіонерка не дуже зважала на крики сусіда і складала у рядно квасолиння. Той почав кидати у її бік гноєм. Але не влучив, розлютився і металевою ручкою від лопати щодуху вдарив жінку по руці. І то так, що в потерпілої стався серйозний перелом.

У судовій залі винуватець каявся, але теж не уникнув умовного покарання і відшкодування за заподіяну шкоду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі