Рекорди та обіцянки Валентина Хоптяна

Слово – не горобець, вилетить – не спіймаєш!

Тернопільський губернатор зрідка спілкується з пресою, однак якщо вже на такі зустрічі погоджується, то видає чимало цікавого, засипає великою кількістю цифр, зазвичай рекордних або близьких до цих показників, оприлюднює грандіозні плани та розповідає про масштабні проекти.

Беручи на віру слова Валентина Хоптяна, можливо, комусь і справді здається, що на Тернопільщині все гаразд і її мешканцям залишається ще зачекати якщо не до чергового нового року, то вже навчено до наступного, щоб жити і не тужити. Та чи справді все, що говорить очільник області відповідає дійсності? Журналісти «Номер один» на кількох прикладах побачили, що не завжди голова ТОДА володіє достовірною інформацією, або ж його радники щось та й своєму босу не договорюють…

І знову про рекордний урожай

Тернопільський губернатор вкотре нагадав про рекордний урожай хліба.

- Минулий рік був успішним, особливо в аграрному секторі, адже вал хліба склав 1,9 млн. тонни, а це рекорд за всю історію області. До того ж область тримає першість в Україні за урожайністю, яка склала 44 ц/га. Два райони області – Підволочиський і Бучацький – увійшли в п’ятірку кращих в Україні в питанні урожайності зернових культур, – заявив Валентин Хоптян.

Також голова ОДА додав, що на 35% зросло виробництво молока у порівнянні з позаминулим роком та простежується збільшення виробництва в господарствах м’яса.

P.S.: Варто зазначити, що з 1,9 млн. тонни зернових 400 тис. тонн зібрали селяни, разом з тим до загального валу хліба для збільшення статистичних показників додано понад 600 тис. тонн кукурудзи.

Інвестиції – річ хороша

Особливо пишається губернатор залученими іноземними інвестиціями.

- В минулому році провели економічний форум за участю 23 країн світу і вже бачимо перші результати нашої роботи. З нашою областю почали серйозно співпрацювати Німеччина, Польща, Індія, Китай, В’єтнам. Загалом вдвічі збільшено кількість інвестицій у порівнянні з позаминулим роком. І робота активно продовжуватиметься і в цьому році.

P.S.: У 2011році в економіку області іноземними інвесторами, за даними управління статистики, вкладено 3,9 млн. дол. США прямих інвестицій (акціонерний капітал), що на 27,5% більше надходжень, ніж у 2010 році, але аж ніяк не вдвічі.

100 «швидких» у 2012 році – хто більше!

Губернатор пообіцяв цьогоріч придбати за бюджетні кошти 100 автомобілів швидкої допомоги, привести до європейського рівня амбулаторії, ФАПи та медпункти і визначитись із розміщенням чотирьох окружних лікарень.

-  За рахунок різних джерел фінансування в кожному районі до кінця року мають бути сформовані спеціальні загони швидкої допомоги, щоб автомобіль у найвіддаленіше село доїжджав протягом 20 хвилин, а в міській місцевості – протягом 10 хвилин. Ми працюємо з різними міжнародними інституціями з цього питання – з німцями, французами, чехами. Працюємо і по бюджету – цього року маємо закупити близько 100 автомобілів з бюджету, – повідомив Валентин Хоптян.

Окрім того, до 1 листопада ц.р. мають бути приведені до належного стану амбулаторії, ФАПи, медпункти, при цьому, за словами губернатора, вже сьогодні 40% цих приміщень відповідають європейським стандартам.

У процесі реформування медичної галузі в різних районах Тернопільської області створять чотири окружних лікарні.

- У Заліщиках до 1 травня буде здано «Лікарню майбутнього», яку обладнають найсучаснішою технікою. Також невдовзі розпочинається будівництво 30-квартирного будинку для лікарів. Це буде перша окружна лікарня. Загалом їх буде чотири. Друга лікарня – обласна університетська лікарня у Тернополі. Третя – у Кременці. Я їду з пропозиціями до Президента, оскільки для завершення кременецької лікарні потрібно 70 мільйонів. Ну і четверта буде на заході або сході нашої області. Ми повинні подумати, чи це буде в Зборові, чи у Підволочиську. Це вже кожен район має право поборотися за цей проект, – заявив Валентин Хоптян.

P.S.: Про час приїзду «швидких» вже говориться, і зокрема самим В. Хоптяном, тривалий час, однак непоодинокі факти, що «швидкі», в тому числі і в Тернополі, приїздять вже за покійником.

Школи із внутрішніми вбиральнями?!

В освітянські галузі губернатор доповів, що виконав програму «Кожній школі – плазмовий телевізор», але на цьому питання телевізорів не вичерпане.

- Сьогодні обласне управління освіти працює над тим, щоб до кінця року в кожному класі  був плазмовий телевізор. Ми не залишаємо обласне управління один на один з вирішенням цієї проблеми, а звертаємось до випускників шкіл, бізнесменів допомогти втілити цю програму в життя. Сьогодні є завдання на кожен предмет і  клас розробити спеціальну навчальну програму, яку учні опановуватимуть за допомогою сучасної техніки, – сказав Валентин Хоптян. – Ось чому так важливо, щоб у кожному класі був плазмовий телевізор – це не розкіш, а необхідність у сучасному навчальному процесі.

Також голова ОДА розповів, що влада багато зробила в питанні замін вікон на енергозберігаючі, ремонтів у школах та облаштування туалетів.

- Ми взялися і протягом трьох місяців у кожній школі нашої області зробили внутрішні вбиральні. Це теж є позитив, – гордо відрапортував губернатор.

P.S.: На інформаційні запити щодо внутрішніх вбиралень відповіли вісім районних відділів освіти. За їхніми даними відсутня 61 внутрішня вбиральня в школах.

Промисловість вся у планах

Голова ОДА заявив, що область має ріст валового внутрішнього продукту 12,8% до показника позаминулого року.

- Це шостий результат у країні. І сьогодні ми працюємо над тим, як наростити темпи. Звичайно, вони пов’язані з переробними галузями -

це в першу чергу тут треба сказати про відродження тваринництва і збільшення виробництва тваринницької продукції (молока, м’яса). У нас є перспективи побудови в цьому році комплексів у північних районах – це молочнотоварні комплекси на 6200 голів, – сказав В. Хоптян.

Ми розпочали в Заліщиках будівництво найбільшого тепличного комбінату в Україні, який входить до п’ятірки великих овочевих комбінатів світу. Сьогодні там працюють близько 200 чоловік, а весною там працюватиме лише будівельників близько 500. І  це буде продукція, яка реалізовуватиметься не лише на внутрішніх, а й на зовнішніх ринках.

Голова ОДА заявив, що йому вдалося переконати Дмитра Фірташа будувати завод з переробки сої на Тернопільщині. Про свій намір збудувати на Західній Україні такий завод  бізнесмен Дмитро Фірташ заявив перебуваючи нещодавно на Тернопільщині. Щоправда, тоді ще не було остаточно вирішено, у якому саме регіоні з’явиться таке підприємство. Серед варіантів розглядали Чернівецьку і Тернопільську області. Голова ОДА повідомив, що рішення стосовно цього вже прийнято – завод із переробки сої буде таки у нас. Під його будівництво вже навіть встигли оперативно знайти необхідну земельну ділянку.

– Вже виділено сьогодні площадку у 13 гектарів. І соєвий завод, і елеватор на 200 тисяч тонн зерна будуть побудовані у нашій області, – запевнив губернатор.

Розпочати будівництво заводу з переробки сої планують цього року, а здати в експлуатацію – наступного.

Також голова ОДА розповів, що в Чорткові героєм України Іваном Гутою розпочато будівництво найбільшого в Європі крохмального заводу. Також влада планує в цьому році відновити роботу Тернопільського м’ясокомбінату.

- Влада області зацікавлена у відновленні роботи цього підприємства, продукція якого була відома далеко за межами нашого краю. Вже проведено низку переговорів з цього питання, тож сподіваємося на позитивний результат. Думаю, що вже наприкінці році ковбасні вироби тернополяни зможуть придбати від цього м’ясокомбінату, – каже Валентин Хоптян.

Хоптян корупціонерам пригрозив… телефоном

Корупція – це «хвороба» не тільки чиновників, а й всього  нашого суспільства. І тільки об’єднавши зусилля влади і громадськості, влади і бізнесу можна подолати це негативне явище. Задля цього з16 лютого при ОДА діє телефонна лінія з питань запобігання та протидії корупції – 52-32-82. До позитиву в питанні боротьби з корупцією Валентин Хоптян відніс роботу правоохоронців, які останнім часом викрили чимало корупціонерів.

– Заступник голови районної державної адміністрації з Підволочиська, заступник голови районної державної адміністрації і сільський голова з Борщівського району, начальник управління земельних ресурсів з Чорткова – оці негативні явища, де люди взяли хабарі. Я не хотів би, щоб ці приклади повторювались. Але якщо вони мають місце, я хотів би, щоб ви знали, що з цими ганебними явищами ми будемо боротися, – сказав керівник області.

P.S.: Останні корупційні скандали кидають у першу чергу тінь на обласну гілку влади, адже призначення заступників у Підволочиському та Борщівському РДА та начальника управління земельних ресурсів у Чортківському районі відбулося за «благословення» ТОДА, тому тут варто запити в першу чергу високопосадовців з центру, на що вони дивилися, коли рекомендували ту чи іншу людина на державницьку посаду. Тут варто ще пригадати Василя Гецька, кторий нещодавно був призначений заступником голови ОДА, а не так давно йому «пришили» корпуційні  дії через те, що він, будучи держслужбовцем, паралельно ще й був засновником одного з ПП.

Губернатор про скандальне ДТП ладен мовчати

Голова ОДА Валентин Хоптян відмовився коментувати хід розслідування скандальної дорожньо-транспортної пригоди за участю автомобіля, яким він свого часу користувався. Під час прес-конференції про обіцянку інформувати з цього приводу громадськість нагадали місцеві журналісти.

– Я знаю, що цим займається вінницька прокуратура. Більше нічого вам не скажу. Вінницька прокуратура за дорученням Генеральної прокуратури, – відрізав Валентин Хоптян.

P.S.: На депутатський запив Василя Деревляного Генпрокуратура повідомляє, що 16 січня прокурором Вінницької області порушено кримінальну справу щодо начальника УДАІ в Тернопільській області В. Пака, а Ленінським районним судом м. Вінниці обвинуваченому обрано запобіжний захід – взяття під варту. Натомість щодо причетності до ДТП голови ОДА В. Хоптяна, то про ці факти, озвучені нардепом з трибуни Верховної Ради, повідомлено прокурору Вінницької області. Чи дав їм хід прокурор, поки в Генпрокуратурі не повідомлять

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
У прес-центрі Українського дому “Перемога” обговорюватимуть передачу споруд та земель Почаївської Свято-Успенської лаври у постійне користування УПЦ МП. Про це повідомляє МедіаТОР. Учасники прес-конференції: представники обласних організацій ВО “Свобода, Національного корпусу, Правого сектору та депутати Почаївської міської ради. Зазначимо, два великі собори, монастирські келії, дзвіниця, архієрейський будинок – загалом шість споруд лаври загальною площею...
Суспільство
Тарифи  на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води для населення у Тернополі діяли без змін більше двох років і були встановлені на основі тарифу, в якому частина витрат не змінювалася з 2012 року. Проте, через різке здорожчання вартості енергоносіїв (газу, електроенергії, матеріалів для ремонтів, ріст мінімальних зарплат та ін.) тариф на тепло та гарячу воду повинні були відкоригувати. Як пояснює директор КП «Терноп...
Кримінал
Неуважність пішоходів, ігнорування правил дорожнього руху водіями, погіршення погодних умов на які не зважають більшість учасників дорожнього руху - основні фактори аварійності.   За останній робочий день та вихідні на дорогах міста й області правоохоронці зареєстрували 9 дорожньо-транспортних пригод, повідомляє прес-служба ГУ НП в Тернопільській області.   16 листопада у Кременці трапилася автопригода з потерпілими. При виїзді слідчо-оперативної групи та...
Суспільство
Про чудодійне джерело із незвичайною молодильною водою розповів у ФБ священик, настоятель церкви у селі Шушківці, що на Лановеччині Олексій Філюк. Чоловік пише, що джерело розташоване у мальовничому селі Плиска, що у Лановецькому районі. Жителі села розповіли отцю Олексію, що у цьому джерелі рівень срібла у воді перевищений у сім разів, ба більше того, джерельна вода є молодильною.
Пригоди
У Тернопоілі, поблизу міського стадіону водій-стажер тролейбуса зіткнувся з джипом. Про це повідомип Олег Різник у соцмережі Фейсбук. Чи є постраждалі наразі не відомо, на місці події очікують на правоохоронців. Дописувач Andrew Dzubak пише, що сьогодні по дорогах краще не їздити) купа любителів літньої резини і громадського транспорту на "всесезонках"
Суспільство
У 2019-ому році до Тернополя мають доставити 20 автобусів MAN А21. Договір купівлі-продажу КП "Тернопільелектротранс" підписало з чеською фірмою ZEDEXO s.r.o вранці 19 листопада. Як повідомляє "20 хвилин", вартість одного такого автобуса становить 20 400 євро. Загалом - 408 000 євро, які має виділити міська рада.  Тендер на закупівлю проводило КП "Тернопільелектротранс". Переможцем тендеру стала чеська фірма ZEDEXO s.r.o.  Директор КП "Тернопільелектротра...
Суспільство
Надання Томосу про автокефалію Україні останнім часом хвилює всіх – постійні суперечки з РПЦ, візити патріархів до Константинополя та багато іншого. Свою думку з цього приводу висловив і відомий гуморист, шоумен Сергій Притула, пише puer.org.ua. Притула про Томос в Україні На своїй сторінці у Facebook він зазначив, що кожен, хто підтримує автокефалію, повинен відкриту виступити за створення Єдиної Помісної Церкви, при чому не тільки на словах, а конкретни...
Суспільство
17 листопада – день працівників сільського господарства. Аграрії краю аналізують цьогорічні досягнення і втрати. Серед здобутків – добрий врожай зернових культур, але працівників сільського господарства дещо бентежать негативні тенденції у тваринництві. Літня негода змушувала хвилюватися всіх, хто хоча б якимось чином дотичний до сільського господарства, оскільки часті дощі не дозволяли вчасно зібрати врожай. Жнива на Тернопільщині запізнилися більше, ніж...
Суспільство
Серце Володимира Литвина перестало битись 16 листопада. Понад два місяці хлопець був у комі.  23-річний Володимир Литвин повернувся із заробітків та впав у кому, пише 20 хвилин. "Дуже шкода.. Бог вже все вирішив, хоча тобі лише 23... нехай земля буде пухом. Вічного життя тобі, у Царстві Небеснім та спокою твоїй, такій ще юній та молодій, душі", - пише у соцмережі знайома Володимира Оксана. Фото Володимира та слова співчуття публікують однокласники та друзі...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!