Рекорди та обіцянки Валентина Хоптяна

Слово – не горобець, вилетить – не спіймаєш!

Тернопільський губернатор зрідка спілкується з пресою, однак якщо вже на такі зустрічі погоджується, то видає чимало цікавого, засипає великою кількістю цифр, зазвичай рекордних або близьких до цих показників, оприлюднює грандіозні плани та розповідає про масштабні проекти.

Беручи на віру слова Валентина Хоптяна, можливо, комусь і справді здається, що на Тернопільщині все гаразд і її мешканцям залишається ще зачекати якщо не до чергового нового року, то вже навчено до наступного, щоб жити і не тужити. Та чи справді все, що говорить очільник області відповідає дійсності? Журналісти «Номер один» на кількох прикладах побачили, що не завжди голова ТОДА володіє достовірною інформацією, або ж його радники щось та й своєму босу не договорюють…

І знову про рекордний урожай

Тернопільський губернатор вкотре нагадав про рекордний урожай хліба.

- Минулий рік був успішним, особливо в аграрному секторі, адже вал хліба склав 1,9 млн. тонни, а це рекорд за всю історію області. До того ж область тримає першість в Україні за урожайністю, яка склала 44 ц/га. Два райони області – Підволочиський і Бучацький – увійшли в п’ятірку кращих в Україні в питанні урожайності зернових культур, – заявив Валентин Хоптян.

Також голова ОДА додав, що на 35% зросло виробництво молока у порівнянні з позаминулим роком та простежується збільшення виробництва в господарствах м’яса.

P.S.: Варто зазначити, що з 1,9 млн. тонни зернових 400 тис. тонн зібрали селяни, разом з тим до загального валу хліба для збільшення статистичних показників додано понад 600 тис. тонн кукурудзи.

Інвестиції – річ хороша

Особливо пишається губернатор залученими іноземними інвестиціями.

- В минулому році провели економічний форум за участю 23 країн світу і вже бачимо перші результати нашої роботи. З нашою областю почали серйозно співпрацювати Німеччина, Польща, Індія, Китай, В’єтнам. Загалом вдвічі збільшено кількість інвестицій у порівнянні з позаминулим роком. І робота активно продовжуватиметься і в цьому році.

P.S.: У 2011році в економіку області іноземними інвесторами, за даними управління статистики, вкладено 3,9 млн. дол. США прямих інвестицій (акціонерний капітал), що на 27,5% більше надходжень, ніж у 2010 році, але аж ніяк не вдвічі.

100 «швидких» у 2012 році – хто більше!

Губернатор пообіцяв цьогоріч придбати за бюджетні кошти 100 автомобілів швидкої допомоги, привести до європейського рівня амбулаторії, ФАПи та медпункти і визначитись із розміщенням чотирьох окружних лікарень.

-  За рахунок різних джерел фінансування в кожному районі до кінця року мають бути сформовані спеціальні загони швидкої допомоги, щоб автомобіль у найвіддаленіше село доїжджав протягом 20 хвилин, а в міській місцевості – протягом 10 хвилин. Ми працюємо з різними міжнародними інституціями з цього питання – з німцями, французами, чехами. Працюємо і по бюджету – цього року маємо закупити близько 100 автомобілів з бюджету, – повідомив Валентин Хоптян.

Окрім того, до 1 листопада ц.р. мають бути приведені до належного стану амбулаторії, ФАПи, медпункти, при цьому, за словами губернатора, вже сьогодні 40% цих приміщень відповідають європейським стандартам.

У процесі реформування медичної галузі в різних районах Тернопільської області створять чотири окружних лікарні.

- У Заліщиках до 1 травня буде здано «Лікарню майбутнього», яку обладнають найсучаснішою технікою. Також невдовзі розпочинається будівництво 30-квартирного будинку для лікарів. Це буде перша окружна лікарня. Загалом їх буде чотири. Друга лікарня – обласна університетська лікарня у Тернополі. Третя – у Кременці. Я їду з пропозиціями до Президента, оскільки для завершення кременецької лікарні потрібно 70 мільйонів. Ну і четверта буде на заході або сході нашої області. Ми повинні подумати, чи це буде в Зборові, чи у Підволочиську. Це вже кожен район має право поборотися за цей проект, – заявив Валентин Хоптян.

P.S.: Про час приїзду «швидких» вже говориться, і зокрема самим В. Хоптяном, тривалий час, однак непоодинокі факти, що «швидкі», в тому числі і в Тернополі, приїздять вже за покійником.

Школи із внутрішніми вбиральнями?!

В освітянські галузі губернатор доповів, що виконав програму «Кожній школі – плазмовий телевізор», але на цьому питання телевізорів не вичерпане.

- Сьогодні обласне управління освіти працює над тим, щоб до кінця року в кожному класі  був плазмовий телевізор. Ми не залишаємо обласне управління один на один з вирішенням цієї проблеми, а звертаємось до випускників шкіл, бізнесменів допомогти втілити цю програму в життя. Сьогодні є завдання на кожен предмет і  клас розробити спеціальну навчальну програму, яку учні опановуватимуть за допомогою сучасної техніки, – сказав Валентин Хоптян. – Ось чому так важливо, щоб у кожному класі був плазмовий телевізор – це не розкіш, а необхідність у сучасному навчальному процесі.

Також голова ОДА розповів, що влада багато зробила в питанні замін вікон на енергозберігаючі, ремонтів у школах та облаштування туалетів.

- Ми взялися і протягом трьох місяців у кожній школі нашої області зробили внутрішні вбиральні. Це теж є позитив, – гордо відрапортував губернатор.

P.S.: На інформаційні запити щодо внутрішніх вбиралень відповіли вісім районних відділів освіти. За їхніми даними відсутня 61 внутрішня вбиральня в школах.

Промисловість вся у планах

Голова ОДА заявив, що область має ріст валового внутрішнього продукту 12,8% до показника позаминулого року.

- Це шостий результат у країні. І сьогодні ми працюємо над тим, як наростити темпи. Звичайно, вони пов’язані з переробними галузями -

це в першу чергу тут треба сказати про відродження тваринництва і збільшення виробництва тваринницької продукції (молока, м’яса). У нас є перспективи побудови в цьому році комплексів у північних районах – це молочнотоварні комплекси на 6200 голів, – сказав В. Хоптян.

Ми розпочали в Заліщиках будівництво найбільшого тепличного комбінату в Україні, який входить до п’ятірки великих овочевих комбінатів світу. Сьогодні там працюють близько 200 чоловік, а весною там працюватиме лише будівельників близько 500. І  це буде продукція, яка реалізовуватиметься не лише на внутрішніх, а й на зовнішніх ринках.

Голова ОДА заявив, що йому вдалося переконати Дмитра Фірташа будувати завод з переробки сої на Тернопільщині. Про свій намір збудувати на Західній Україні такий завод  бізнесмен Дмитро Фірташ заявив перебуваючи нещодавно на Тернопільщині. Щоправда, тоді ще не було остаточно вирішено, у якому саме регіоні з’явиться таке підприємство. Серед варіантів розглядали Чернівецьку і Тернопільську області. Голова ОДА повідомив, що рішення стосовно цього вже прийнято – завод із переробки сої буде таки у нас. Під його будівництво вже навіть встигли оперативно знайти необхідну земельну ділянку.

– Вже виділено сьогодні площадку у 13 гектарів. І соєвий завод, і елеватор на 200 тисяч тонн зерна будуть побудовані у нашій області, – запевнив губернатор.

Розпочати будівництво заводу з переробки сої планують цього року, а здати в експлуатацію – наступного.

Також голова ОДА розповів, що в Чорткові героєм України Іваном Гутою розпочато будівництво найбільшого в Європі крохмального заводу. Також влада планує в цьому році відновити роботу Тернопільського м’ясокомбінату.

- Влада області зацікавлена у відновленні роботи цього підприємства, продукція якого була відома далеко за межами нашого краю. Вже проведено низку переговорів з цього питання, тож сподіваємося на позитивний результат. Думаю, що вже наприкінці році ковбасні вироби тернополяни зможуть придбати від цього м’ясокомбінату, – каже Валентин Хоптян.

Хоптян корупціонерам пригрозив… телефоном

Корупція – це «хвороба» не тільки чиновників, а й всього  нашого суспільства. І тільки об’єднавши зусилля влади і громадськості, влади і бізнесу можна подолати це негативне явище. Задля цього з16 лютого при ОДА діє телефонна лінія з питань запобігання та протидії корупції – 52-32-82. До позитиву в питанні боротьби з корупцією Валентин Хоптян відніс роботу правоохоронців, які останнім часом викрили чимало корупціонерів.

– Заступник голови районної державної адміністрації з Підволочиська, заступник голови районної державної адміністрації і сільський голова з Борщівського району, начальник управління земельних ресурсів з Чорткова – оці негативні явища, де люди взяли хабарі. Я не хотів би, щоб ці приклади повторювались. Але якщо вони мають місце, я хотів би, щоб ви знали, що з цими ганебними явищами ми будемо боротися, – сказав керівник області.

P.S.: Останні корупційні скандали кидають у першу чергу тінь на обласну гілку влади, адже призначення заступників у Підволочиському та Борщівському РДА та начальника управління земельних ресурсів у Чортківському районі відбулося за «благословення» ТОДА, тому тут варто запити в першу чергу високопосадовців з центру, на що вони дивилися, коли рекомендували ту чи іншу людина на державницьку посаду. Тут варто ще пригадати Василя Гецька, кторий нещодавно був призначений заступником голови ОДА, а не так давно йому «пришили» корпуційні  дії через те, що він, будучи держслужбовцем, паралельно ще й був засновником одного з ПП.

Губернатор про скандальне ДТП ладен мовчати

Голова ОДА Валентин Хоптян відмовився коментувати хід розслідування скандальної дорожньо-транспортної пригоди за участю автомобіля, яким він свого часу користувався. Під час прес-конференції про обіцянку інформувати з цього приводу громадськість нагадали місцеві журналісти.

– Я знаю, що цим займається вінницька прокуратура. Більше нічого вам не скажу. Вінницька прокуратура за дорученням Генеральної прокуратури, – відрізав Валентин Хоптян.

P.S.: На депутатський запив Василя Деревляного Генпрокуратура повідомляє, що 16 січня прокурором Вінницької області порушено кримінальну справу щодо начальника УДАІ в Тернопільській області В. Пака, а Ленінським районним судом м. Вінниці обвинуваченому обрано запобіжний захід – взяття під варту. Натомість щодо причетності до ДТП голови ОДА В. Хоптяна, то про ці факти, озвучені нардепом з трибуни Верховної Ради, повідомлено прокурору Вінницької області. Чи дав їм хід прокурор, поки в Генпрокуратурі не повідомлять

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, не буде електропостачання в окремих будинках Тернополя. А саме: - 21.01.19р. з 09:00 год. до 13:00 год. за адресами: вул. Карпенка, 1, 3, 9, вул. Винниченка, 8.
Суспільство
Колядки і щедрівки у виконанні вокальних колективів краю лунали у Тернополі. Сотень жителів і гостей міста зібралися на Театральному майдані на фестиваль «Нова радість стала». Це традиційне дійство, яке організовують у Тернополі щороку на Водохреща. Цьогоріч у фестивалі «Нова радість стала» взяло участь близько двадцяти вокальних колективів з Шумського, Підволочиського, Бережанського, Кременецького, Бучацького, Лановецького, Гусятинського, Козівського, Під...
Суспільство
Військовий оркестр тернопільської окремої артилерійської бригади грав у Міжнародному аеропорті Івано-Франківська. Як повідомляє "20 хвилин", до четвертої річниці 242-денної оборони Донецького аеропорту тематичні мистецькі дійстві за участю оркестрів ЗС України відбулися 21 січня в 9 обласних центрах.  "Щороку в цей день військові оркестри грають у великих аеропортах України. Ми були в Івано-Франківську", - розповідає начальник оркестру, військовий дириген...
Кримінал
Менше доби знадобилося оперативникам, аби розкрити крадіжку автомобіля у Тернополі.  Причетним до злочину виявився 26-річний житель обласного центру. Як встановили правоохоронці, до вчинення злочину тернополянин підготувався заздалегідь. На одному із сайтів оголошень підшукав автомобіль марки  VOLKSWAGEN Passat на іноземній реєстрації. Був впевнений, що таку автівку згодом легко буде продати.  Зв’язався з її власником, який проживає у Київські області, та...
Суспільство
У понеділок, 21 січня під час робочої поїздки голова обласної державної адміністрації Степан Барна відвідав дошкільний навчальний заклад Підволочиської селищної ради. Нагадаємо, у 2018 році за кошти місцевого бюджету тут замінили електричці котли на енергоекономні, завершили утеплення фасадів приміщення. Зараз садочок-яслі відвідує більше ніж 250 дітей. Степан Барна поспілкувався з працівниками закладу та вихованцями старших груп. Особливо тепло діти відре...
Кримінал
Із заявою про крадіжку до працівників Теребовлянського відділу поліції звернулася жителька села Лозівка. Жінка повідомила, що на її  господарстві побував злодій. Невідомий  викрав з автівки, яка стояла на подвір’ї, мобільний телефон. У ході оперативно - розшукових заходів працівники поліції вийшли на слід крадія. Причетним до крадіжки виявився раніше судимий за майнові злочини односельчанин потерпілої. Аби заробити декілька гривень, зловмисник вкотре вдавс...
Кримінал
У поліцію звернулася мешканка Хмельниччини. Жінка повідомила, що у приміщенні Почаївської лаври, що на Тернопільщині, стала жертвою злодія. Як інформують "Тернополяни", інцидент трапився у храмі на свято Водохреща (19 січня), близько дев'ятої години ранку. За словами 18-річної потерпілої, невідома особа скористалась тим, що в Лаврі на святковому богослужінні було безліч людей. Шляхом вільного доступу хтось викрав із зовнішньої кишені куртки дівчини мобільн...
Пригоди
У реанімаційному відділенні 1-ої міської лікарні Тернополя сьогодні (21 січня) вночі померла 25-річна громадянка Сьєрра-Леоне, яка навчалася у ТНЕУ. Вчора її без свідомості із залізничного вокзалу міста госпіталізувала "швидка" . Лікарі зі всіх сил боролися за її життя, але врятувати не змогли. Що саме стало причиною смерті молодої дівчини встановить судмедекспертиза. Тіло іноземної студентки вже направили на розтин. Як інформують "Тернополяни", спричинити...
Суспільство
Мама 11-річної дівчинки, яка померла у школі, звинувачує працівників школи недбальстві та непрофесійності. Каже, що донька ніколи не скаржилася на здоров'я. Педагоги зітхають, мовляв, робили усе можливе. Про це пише 20 хвилин. Нічого не може бути страшніше для мами, ніж хоронити власну дитину. Жахлива біда наприкінці грудня трапилась у родині Галини Олійник із села Бариш Бучацького району. За загадкових обставин під час новорічного свята у школі померла її...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!