Тернопілля: за принесене сміття можна отримати подарунок

Не викидати пластикових пляшок, поліетиленових пакунків та іншого неорганічного непотребу на узбіччя, у річку, на лісові галявини вкотре закликає міжнародний благодійний фонд «Мій дім – моя Земля».

Сміття можна позбутись у більш цивілізований спосіб та ще й отримати за це подарунки, наголошують організатори. Єдине завдання для охочих долучитись до цієї акції – принести цей непотріб у приймальні пункти, які вже діють й у кількох населених пунктах Тернопілля.
- Наша мета - зберегти свій Дім від руйнування,- каже координатор екологічного проекту в Тернопільській області від фонду «Мій дім – моя Земля» Андрій Бойко. - Місія фонду - не тільки сприяти вирішенню екологічних проблем, а головне – ліквідувати причини їх виникнення. Показати кожній людині, що від неї залежить майбутнє нашої планети.

Учасником акції, за словами пана Бойка, Україна стала у грудні 2011 року. Тоді ж долучилась до еко-місії й Тернопільщина, пише "20 хвилин".
- Аби стати учасником, потрібно заповнити анкету, - розповідає Андрій Бойко. – Потім зробити внесок – наприклад принести того ж сміття на 49 грн. Кожен такий сміттєвий внесок у пункті фіксують у спеціальному журналі і учасник отримує на свою картку бали. Накопичені бали згодом можна обміняти або ж на певний товар, або ж на певну послугу у наших партнерів – а це і магазини, і підприємства.

Найактивніші учасники акції, які приноситимуть найбільшу кількість неорганічних відходів, зможуть отримати нагороди, призи. Сміття ж забиратимуть із пункту спеціальні машини. Про день вивозу домовлятимуться по телефону. Наразі їхати за сміттям уже готові 120 одиниць різної техніки.
- На жаль, стикнулись з тим, що люди нас не зовсім розуміють, - каже пан Бойко. – Ми не комерційна структура, ми не заробляємо на цьому і не виплачуємо зарплат. Інколи аби переробити того ж самого сміття на 100 грн, потрібно затрати кілька тисяч гривень. Ми просто хочемо зробити наш край чистішим.

За словами пана Андрія, у деяких населених пунктах вимагають аби організатори встановили для збору сміттєві урни. Однак, на необхідну кількість таких урн потрібно витратити кілька мільйонів гривень. Втім, ті ж самі гроші доцільніше витрати на екологічні проекти. Тож пункти вирішили організувати просто під будь-яким навісом, на який дасть добро місцева влада. Сміття звідти, наголошує чоловік, забиратимуть оперативно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі