У Тернополі жебраки найчастіше тиснуть на жалість документами про хворобу

Зазвичай жебраки тиснуть на жалість – тремтячий голос, сльоза, документи про хворобу. Вірити цьому чи ні – справа ваша, вважає тернопільський адвокат Василь Когут.

Немає й стандарту, як мають виглядати документи, які показують прохачі. Втім, якщо ці папери пошарпані та затерті, це - ознака того, каже юрист, що не все чисто. - Зазвичай тих документів ніхто не перевіряє, звичайні громадян - не юристи, щоб розбиратися у такому, - каже адвокат. - Люди вірять на слово, а прохачі-шахраї користуються цим.

Часто у Тернополі жебрають на операції рідним. Якщо не вірите цим людям, юрист радить попросити показати документи ближче. - Зверніть увагу, чи зазначено у тих паперах, що справді потрібна операція, де її мають проводити, яка там стоїть дата, - пояснює Василь Когут. – Є такі жебраки, які просять день у день, рік у рік. Одні й ті ж обличчя можна бачити на вокзалах. Цей факт переконує, що йдеться про звичайнісіньке заробітчанство.

Василь Когут каже, що не довіряє прохачам, бо не раз переконувався у їхній недобросовісності. - Якось бачив, як юнак під церквою просив гроші, у нього нібито від хвороби тряслося все тіло, - пригадує адвокат. – Через деякий час дивлюся - йде він собі Театральним майданом, придбав магнітофон. І руки в нього зовсім не трясуться.

Адвокат пригадує ще один трафунок, який стався багато років тому. - Я тоді саме вийшов з армії, зустрів у Бережанах на автовокзалі чоловіка, який просив у людей гроші на дорогу, - пригадує пан Когут. - Усім показував обірвану кишеню плаща. Мовляв, у Тернополі його обікрали. Зміг доїхати лише до Бережан, а треба аж до Перемишлян. Я запитав, скільки йому треба на автобус? І дав потрібного карбованця, аби чоловік не просив по п’ять-десять копійок. Коли Василь Когут приїхав додому, то розповів цю історію рідним. Згодом із тим же прохачем перетнулася його сестра. Чоловік був у тому ж одязі і розповідав ту ж історію. - Коли сестра сказала, що минулого тижня її брат уже давав гроші на дорогу, чоловіка, як вітром здуло, - додає адвокат. - Відтоді у чесності жебраків я сумніваюся.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі