• Головна
  • Віталій Фидрин: "Мільйони на піар влади пропоную спрямувати на медикаменти хворим дітям"
16:55, 10 травня 2016 р.

Віталій Фидрин: "Мільйони на піар влади пропоную спрямувати на медикаменти хворим дітям"

Таку позицію озвучив голова фракції «Об’єднання Самопоміч» в Тернопільській обласній раді Віталій Фидрин напередодні сесії, яка відбудеться 13 травня. На думку політика, депутатський корпус має відповідально поставитися до голосування проекту рішення щодо змін обласного бюджету.

- У поданні обласної державної адміністрації йдеться про розподіл понад 36 мільйонів вільних залишків та коштів від перевиконання спеціального фонду бюджету. Для бідної на фінансові ресурси Тернопільщини це значна сума, яку можна використати для розвитку області. Без впровадження інновацій та якісних інвестицій в освіту ми приречені ще довго бути в «хвості» економічного розвитку серед областей.

Натомість так сказати про пропозицію ОДА я не можу. І це у військовий час, коли державі дорога кожна гривня. Поряд з необхідними проектами, що передбачають фінансування реконструкції важливих об’єктів соціального-культурного призначення, «заховані» кошти на відвертий піар влади. Наприклад, депутатам пропонують виділити 1 мільйон гривень на забезпечення висвітлення діяльності обласної ради в засобах масової інформації та 400 тисяч гривень на аналогічну статтю витрат для обласної адміністрації та фінансування газети «Свобода». У цьому плані хотів би порадити керівникам області брати приклад з Дніпропетровщини, де влада відмовилась піаритися за комунальні гроші, вважаючи, що найкращий піар – це ефективна щоденна праця, про результати якої журналісти самі захочуть сказати і написати.

Я вже не кажу про виділення коштів за різними статтями витрат на проведення круглих столів, семінарів, лекцій та видання буклетів та рекламних проспектів, а також значні кошти на закордонні відрядження. Цим «грішать» підрозділи, які займаються економічною політикою області. Зокрема, департамент економічного розвитку і торгівлі та управління міжнародного співробітництва і фандрайзингу. На цей напрям сукупно планується витратити понад мільйон гривень. На мою думку, кошти за цими статтями можна було б ефективно використати, якби вкласти у підведення комунікацій до інвестиційно-привабливих територій, які є в розпорядженні обласної влади. Це в довгостроковому періоді стимулюватиме прихід інвесторів та збільшення робочих місць. Власне, спрямованість видатків бюджету «на проїдання», а не на мультиплікацію розвитку «Самопоміч» вважає вадою бюджетного планування. Якщо ми хочемо, щоб наш край розвивався і мав перспективу зростання, то повинні думати про майбутнє вже сьогодні.

Ще один момент, на який «Самопоміч» звертає особливу увагу, — це обгрунтованість видатків, на які планується витратити кошти. На це неодноразово звертали увагу представники громадського сектору. Зокрема, по деяким об’єктах у нас є серйозні застереження. Наприклад, наші фахівці дослідили, що на обладанні подібного типу можна зекономити десятки, а то і сотні тисяч гривень. Також, ще під час прийняття програм наші депутати мали серйозні зауваження до програми розвитку агропромислового розвитку та програми «Власний дім» в частині прозорості надання і використання коштів.

Тому за редакцію змін до бюджету, запропоновану ТОДА фракція «Самопоміч» голосувати не буде. Натомість ми пропонуємо внести зміни в проект рішення, спрямувавши заплановані видатки на піар та інші представницькі видатки, а також додатковий ресурс бюджету, що захований у фінансуванні інших програм, на придбання медикаментів для безкоштовного медичного лікування дітей з області в КУТОР «Тернопільська обласна дитяча лікарня». Навіть в умовах тотального безгрошів’я норму Конституції про право на безкоштовну медицину ніхто не відміняв і в частині дітей - наш обов’язок це зробити. Вважаю, це більш раціональним витрачанням коштів платників податків, ніж те, що пропонується обласною владою.

#самопоміч Тернопіль #самопоміч в Тернополі #Віталій Фидрин

Коментарі

Оголошення
live comments feed...