Шапка-вушанка врятувала 14-річному тернополянину життя

Вліплений у бетон шматок металу вагою близько 300 грамів впав на голову підлітку. Ударом хлопцеві могло проламати череп. Та школяра, як переконані батьки, врятувала тепла шапка. Будинок, від якого відколовся шматок, загрожує й іншим людям

На голову 14-річного тернополянина впав шматок арматури з частинами бетону. Він обірвався з будинку на вулиці Білецькій, 4. Потерпілому наклали шви.
Інцидент трапився днями. Сергій повертався зі школи вулицею Білецькою, де й живе. Підліток проходив біля сусіднього будинку і відчув удар, як розповіла його мати пані Наталія.

- Навчається син у восьмому класі, - каже пані Наталія. - Повертався. Проходив біля будинку і відчув сильний удар. Подумав, що його хтось ударив. Але побачив, що нікого нема. Під ногами знайшов шматок арматури, обліплений бетоном сантиметрів на 15 завдовжки. Його приніс додому. Потім із батьком туди поверталися, подивитися, звідки впало. Побачили, що над тим місцем, де стояв Сергій, на декількох поверхах у бетонних панелях між лоджіями є вибоїни. Тобто падало звідти вже не раз.

Підліток після трафунку не втратив свідомості. Не було й сильної кровотечі. Проте батьки завезли його в дитячу лікарню через глибоку рану на голові.
- Утворилась трикутна воронка, заглиблення, - говорить жінка. - Ми помастили вдома зеленкою, але кров набиралась, як у ложку. Тому й поїхали в лікарню. Там рану промили і наклали шви.
Те, що син відбувся незначною травмою, зважаючи на висоту, з якої падала арматура, та її вагу, - це щастя, вважають батьки. Все могло закінчитися значно гірше.
- Син носить шапку з цупкого матеріалу і з підкладкою. Знаєте, схожа на шапку-вушанку, - говорить мати потерпілого. - Мій чоловік – медик. Він переконаний, що якби не шапка, то арматура з бетоном просто проламала б синові череп. Після такого вижити важко. Тож шапка, як це не дивно, врятувала життя дитині.

Після травми та накладення швів хлопець декілька днів провів удома, до школи не ходив. Батьки нікуди, окрім редакції газети, не скаржились. Адже не вірять, що проблему вирішать, а за те, що сталося, когось покарають.
- Будуть, як у нас буває, посилати то туди, то сюди, і в результаті все залишитьтся без змін, - каже пані Наталія. - Сподіваюсь, що в таку ситуацію після публікації більше ніхто не втрапить. Бо якби на голові не було шапки, все могло б закінчитись трагічно.

Не лише шматки арматури чи бетону від лоджій і панелей між ними можуть травмувати людей, переконались журналісти, які побували біля будинку. Із фасаду будівлі подекуди відпадає й облицювальна плитка. Вона, при падінні на голову, може завдати не менших травм.

Жінка все ж могла скаржитись і навіть вимагати компенсацію, вважає адвокат Василь Когут. Для цього навіть не обов'язково судитись.
- Якщо шматок – з чийогось балкону чи лоджії, то відповідати у цій ситуації мав би власник квартири. Якщо ж від фасаду щось відкололось, - то організація, яка будинок утримує, - каже пан Когут. - Тобто або об'єднання співвласників, або жек, або підприємство, яке виконує його функції. У таких випадках до них можна звернутися письмово, описати ситуацію та вимагати хоча б компенсації за лікування та усунення проблеми. Якщо такі методи не дієві, можна йти до суду.

Для цього, наголошує фахівець, потрібні медичні довідки про травми та лікування, квитанції за ліки, фото місця, з якого відколовся шматок, свідки. Також у суді, за словами юриста, можна вимагати й моральної компенсації.
Будинок перебуває на обслуговуванні керуючої компанії "Коменерго-Тернопіль". Туди ми й звернулись за коментарем, та на місці нікого з керівництва не було. Директор – у відрядженні, головний інженер – відсутній, а начальник дільниці – на загальній нараді у мерії.
- Коментувати цей випадок не можу. Потрібно до керівництва звертатись, - повідомила телефоном працівниця керуючої компанії. - Але я знаю, що на кожен рік складають списки будинків, які підлягають плановому та капітальному ремонту. Тож, можливо, цей будинок – у списку.

Якщо дім є у переліку, то можна сподіватися, що до кінця року небезпека для тернополян мине. Якщо ж ні, ми звертаємось до "Коменерго-Тернопіль" із проханням таки внести його "в папку". А міську раду, яка дбає про громаду, люди через газету просять проконтролювати це питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі