• Головна
  • Міліція захистить Інтернет-користувачів
14:30, 29 лютого 2012 р.

Міліція захистить Інтернет-користувачів

У МВС створена робоча група з питань захисту прав Інтернет-користувачів. Про це ЗІКу повідомили в УЗГ МВС України.

Члени цієї групи повинні будуть знайти «точку балансу» між інтересами власників авторських та суміжних прав на об’єкти інтелектуальної власності, а також громадян-користувачів ресурсів глобальної мережі Інтернет. З цією метою учасники робочої групи спочатку вивчать ситуацію в українському суспільстві, що стосується цього питання, а потім на основі аналізу отриманих даних та з урахуванням іноземного досвіду та громадської думки напрацюють необхідний пакет змін до вітчизняного законодавства.

Зустріч проводилася за ініціативою міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка та народного депутата України Віктора Януковича. Темою зустрічі стали питання, що виникли навколо факту припинення діяльності одного з українських веб-ресурсів, а також захисту прав громадян – користувачів мережі Інтернет.

У роботі круглого столу взяли участь представники державних установ, відповідальних за захист прав інтелектуальної власності, правоохоронних органів, науковці, представники організацій-правовласників, члени громадських організацій тощо.

За словами Віталія Захарченка, ситуація, яка склалася навколо одного з популярних українських веб-ресурсів, – це лише відображення глобальних подій, пов’язаних із прийняттям так званого «антипіратського» законодавства. Останні події показали, що проблема є набагато глибшою, ніж здається на перший погляд. У цьому випадку виникає конфлікт між інтересами правовласників об’єктів інтелектуальної власності та інтернет-користувачів.

«Якщо ми бажаємо жити в розвинутому демократичному суспільстві, – наголосив Віталій Захарченко, – ми повинні дотримуватися світових правил. Утім, ми не повинні забувати, що згідно з Конституцією України, найбільшою соціальною цінністю є людина».

Народний депутат України Віктор Янукович зазначив, що озвучена на засіданні круглого столу проблема є проблемою світового рівня. Його, як громадянина, не може не хвилювати це питання, а як народний депутат він буде всебічно сприяти його вирішенню.

«Разом ми створимо принципово нову модель співпраці, яка буде влаштовувати користувачів, правовласників та державу, зробимо законодавство максимально прогресивним, – зазначив Віктор Янукович. – Упевнений, що Україна має задавати темп розвитку IT-індустрії у світі. І зараз у нашої держави є унікальна можливість створити ефективну Національну стратегію розвитку Інтернету».

У ході зустрічі було створено робочу групу, до складу якої увійшли присутні на засіданні фахівці, а також представники кількох компаній-виробників програмного забезпечення, аудіо-, кіно- та відеопродукції тощо.

Проект положення про робочу групу, а також стенограма засідання круглого столу найближчим часом з’явиться на сайті МВС та кількох інформаційних майданчиках, де вони будуть доступними для обговорення.

За результатами вивчення громадської думки і моніторингу вітчизняного та іноземного законодавства буде напрацьовано пакет необхідних змін до нормативно-правової бази України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...