• Головна
  • «Не витягайте з салону»: як мають діяти тернополяни, якщо стали свідками кривавої ДТП (Відео)
Кількість ДТП зросла вдвічі
11:00, 20 травня 2016 р.

«Не витягайте з салону»: як мають діяти тернополяни, якщо стали свідками кривавої ДТП (Відео)

Кількість ДТП зросла вдвічі

Коли ви маєте змогу наблизитись до авто і мати контакт з людиною, яка постраждала в ДТП, не витягайте його з салону. До таких людей треба ставити так, ніби в них апріорі є черепно-мозкова травма. Первинне обстеження потрібно провести в салоні автомобіля, радять фахівці. Кількість ДТП і травмованих в них людей на Тернопільщині зросла вдвічі.

Свідки чи очевидці аварії часто, намагаючись допомогти, передусім витягають постраждалих з автомобіля. Цього робити не можна категорично! Як діяти, аби не нашкодити потерпілому в ДТП, розповів завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини тернопільського державного медуніверситету Арсен Гудима. 

Коли ви стали свідком автопригоди – потрібно одразу набирати 101,102 і 103, - каже пан Гудима. - Другий момент – потрібно подбати про власну безпеку перед тим, як наблизитись до автомобіля, що потрапив у ДТП.

Треба звернути увагу, чи вимкнений двигун, чи, бува, машина може самовільно покотитись. Чи є підтікання паливно-мастильних матеріалів, чи наявні ознаки задимлення і загоряння. Чи не нададуть вам якусь шкоду інші учасники дорожнього руху, або інший транспорт, радить фахівець, пише 20 хвилин

- Коли ви маєте змогу наблизитись до авто і мати контакт з людиною, яка постраждала – тут існує правило: до таких людей треба ставити так, ніби в них апріорі є черепно-мозкова травма, - пояснив пан Гудима.  - Максимально ощадно поставтесь до його голови і шиї. Тому потуги більшості водіїв, які вважають своїм головним обов’язком одразу цю людину дістати з авто, – абсолютно неправильні. Пам’ятайте: первинне обстеження ми проводимо в салоні автомобіля!

Витягти з авто травмовану в ДТП людину потрібно одразу лише тоді, коли перебування на місці пригоди стає небезпечним. Тобто, є підтікання палива, задимлення, загорання. Але  треба діставати людину з авто так, аби ще більше не зашкодити.

- Людина найшвидше може померти від масивної зовнішньої кровотечі, - каже пан Гудима. – Тому у всіх аптечках мають бути джгути для зупинки кровотечі на руках і ногах, і засоби для тампонування ран для зупинки кровотеч в пахових і підпахових ділянках та шиї. Працювати треба лише в рукавичках – це стосується особистої безпеки.

Часто в ДТП постраждалі травмують саме голову і хребет. Тому до прибуття медичної допомоги потрібно утримувати постраждалого в салоні авто, стабілізуючи голову і шию.

Якщо збили пішохода, потрібно припильнувати, щоб до приїзду медиків він лежав на боці. Так, щоб на одній осі підтримувалась голова і шия та немає небезпеки захлинутись блювотними масами, які нерідко виникають при травмі голови і хребта.

- Нова поліція, яка патрулює Тернопіль, пройшла добротний вишкіл в навчальному центрі у Львові, - каже Арсен Гудима. - В тому вишколі брали участь і працівники нашого медуніверситету, і студенти. Низку навчань ми також провели і для працівників управління превентивної діяльності (колишня ДАІ, працюють на дорогах області, окрім Тернополя – прим. авт.).

Всі люди у погонах, які забезпечують безпеку руху на дорогах Тернопільщини, мають навички надання домедичної допомоги. Це, до речі, стосується і рятувальників, які часто залучаються для ліквідації наслідків ДТП. Тернопільщина – єдина область  Україні, де пожежники мають міжнародні сертифікати з домедичної допомоги. І кожен пожежний автомобіль має потужну аптечку першої допомоги, транспортувальну дошку і шийні комірці. Це суттєва допомога на дорозі, вважає медик. Натомість констатує: аптечки інспекторів (колишня ДАІ – прим. авт.) ще вимагають удосконалення.

 

#Тернополяни #свідки #ДТП

Коментарі

Оголошення
live comments feed...