З банкіра - у перукарі: як тернополяни шукають роботу

В нашій області на одне вільне робоче місце претендують дев’ятеро безробітних, а розмір допомоги, яку виплачують на біржі праці,найнижчий в Україні. Тернополянам пропонують вакансії з малими зарплатами. Проблема із працевлаштуванням сьогодні є болючою темою для будь-якого міста у нашій країні. Наша область не є винятком.

На тернопільському ринку праці помітна негативна тенденція, коли попит на працю у дев’ять разів перевищує її пропозицію. Більше того, середній розмір допомоги, яку виплачує Тернопільський обласний центр зайнятості нашим громадянам, - один із найнижчих в Україні, лише 1337,8 грн.

Однак незважаючи на це, згідно з даними Головного управління статистики в Тернопільській області, кількість офіційно зареєстрованих безробітних у нас від початку цього року скоротилася щонайменше на тисячу осіб. Проте в тернопільському центрі зайнятості кажуть, що здебільшого таке скорочення відбулося завдяки тому, що багато наших співвітчизників поїхали на сезонні роботи за кордон.

На межі виживання

Загалом сьогодні понад десятьом тисячам тернопільських безробітних обласний центр зайнятості не в змозі допомогти із працевлаштуванням, оскільки немає вакансій. І це лише офіційно зареєстровані безробітні. Згідно зі статистичними даними, у нашій області сьогодні незайнятими є понад 5% населення від загальної кількості жителів. На перший погляд, небагато, однак це 54 тисячі громадян, або 12% від загальної кількості працездатного населення віком 16-59 років. Насправді це велика соціальна проблема для Тернопільщини, оскільки люди, які є безробітними чи втратили роботу, мають сім’ї, які необхідно годувати, особливо, якщо є діти. Тобто вказаний вище відсоток безробітних жителів області сміливо можна помножити на два, а то і на три. Тоді ми отримаємо реальну кількість громадян, які сьогодні є на межі виживання, пише 20 хвилин

З банкіра - у перукарі

На тернопільській біржі праці тернополянка Елеонора Соколовська була дев'ять місяців. За цей час її декілька разів пропонували пройти відповідне навчання, аби здобути кваліфікацію на ті спеціальності, які є у пропозиції.

Я маю диплом банкіра, - каже Елеонора. - Однак мені пропонували закінчити курси перукаря, оскільки на біржі є така вакансія.

До моменту, коли вона стала офіційно безробітною, жінка працювала в одному з банків нашого міста. Відповідно, в неї була чимала зарплата, а на біржі праці їй пропонували роботу з оплатою праці в рази меншою.

За усі дев'ять місяців вакансій мені офіційно ніхто не пропонував, - продовжує вона. - Часто натякали, як у випадку з перукарем, що є та чи інша пропозиція, але для цього потрібно закінчити курси.

Більше того, коли пані Елеонора прийшла на біржу з дипломом, їй одразу ж сказали, що особливих шансів у неї немає, тому що фахівці економічного, педагогічного і юридичного спрямування самі шукають роботу, бо таких безробітних, як вона, багато, а хороших вакансій для них немає.

Міг бути взірцем, але...

Як каже пані Елеонора, є і позитивні моменти. Перше, що її вразило, це гарне приміщення Центру зайнятості. На жаль, у нашому місті мало таких споруд, - розповідає пані Соколовська.

- Також незвичним для нашого міста є дисциплінованість і порядок у цій установі. Усі відвідувачі приходять лише за переднім записом і з талонами, в яких чітко вказано час і дату відвідин. Якби на біржі пропонували ще й відповідні вакансії з хорошими зарплатами, Тернопільський обласний центр зайнятості був би взірцем не лише для усіх установ нашого місті, а й для всієї України.

Такої ж думки – і тернополянин Олександр Вареник, який більше місяця офіційно безробітний.

Менеджмент у цій установі справді на високому рівні, та й сама будівля вражає, - каже пан Вареник. - Проте вакансії, які пропонують, а особливо зарплати - дещо несерйозні.

Не відмітився - коштів не буде

Як каже Олександр, на біржі праці для безробітних проводять семінари, приблизно раз на місяць. Здебільшого ці семінари начитують студенти-практиканти з педагогічного університету. Лектори, якщо можна їх так назвати, повідомляють узагальнену інформацію, нічого цікавого, а тим більше, корисного для безробітних нема, - каже він. – А найцікавіше те, що після семінару усіх відмічають, і не просто “є” чи “нема”, а звіряють усі дані відповідно до паспорта. Після цього також необхідно відмітитися у свого спеціаліста. У разі, якщо хтось не прийшов на зустріч до свого консультанта чи на семінар, фінансові виплати припиняють. Щодо пропозицій, то за словами Олександра Вареника, на біржі досить вузький перелік вакансій. Це, напевно, зумовлено тим, що у нашому місті серед роботодавців не прийнято шукати працівників у такий спосіб, тобто через біржу, - говорить він. - В основному вони шукають за порадою, через знайомих або оголошення в газеті чи Інтернеті. Я як колишній держслужбовець знаю, що через біржу працюють ті установи, яким треба так працювати.

На одне місце – дев’ятеро безробітних

Як каже директор Обласного центру зайнятості Петро Химейчук, основною проблемою ринку праці Тернопільщини є недостатня кількість вільних робочих місць і вакантних посад з гідними умовами та зарплатами. Порівняно з відповідним минулорічним періодом кількість вакансій скоротилась на 10,3% і становила 12141, з них для укомплектування службою зайнятості – 9693 вакансії, або 79,8%. Серед поданих у місцеві центри зайнятості лише 3,9% вакансій були із заробітком, який вищий за середній в області. У той же час 8,4% – з мінімальною платнею. На 1 травня цього року актуальними були лише 1416 вакансій. Більше того, на одне вільне робоче місце в середньому на Тернопіллі претендувало дев’ятеро безробітних, - каже пан Химейчук.

Тернопіль безробітні робота
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Пригоди
Про те, що під 3-м під'їздом на вул. 15 Квітня, 37 поліція та пожежні, а людей не випускають, журналістці "20 хвилин" написала мешканка будинку о 20.20 в суботу, 17 листопада.  - Приїхали пожежники і поліція, людей з під'їзду не випускають і не впускають, інформації не дають, - повідомила мешканка будинку пані Зоряна. - Сусіди спершу прийшли і казали, що треба виходити з будинку, а потім навпаки, казали, що не можна виходити.  О 20.35 мешканці повідомили,...
Суспільство
Для тернополян буде діяти Державна база, де розміщуватимуть всю інформацію про освітню галузь. Цією базою зможуть користуватися усі охочі, а також і юридичні особи, які працюють в галузі освіти. Пише Терен. На цьому веб-сайті можна буде прослідкувати весь прийом на навчання випускників до закладів освіти. База забезпечить безпечні сервери, на яких можна перевірити на достовірність документи про освіту, студентських або учнівських квитків. Також інформувати...
Суспільство
Будівлю колишнього дитячого садка на вул. Паркова, 12, передали в оренду Тернопільсько-Зборівській архіпархії УГКЦ у березні цього року з прописаною умовою, що там буде діяти дитячий навчальний заклад. Роботи із реконструкції наразі не розпочали, адже у будівлю доводиться практично відбудовувати заново. Роботи планували розпочати наприкінці весни цього року. У Тернопільсько-Зборівській архиєпархії Української греко-католицької церкви повідомляють, що лише...
Суспільство
У Тернопільському міському територіальному центрі (надання соціальних послуг) на базі відділення денного перебування функціонує безкоштовний пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації (інвалідних візків, ходунків, тощо). Пише Реально. Для отримання засобів медичної реабілітації потрібно такі документи: заява, договір (які заповнюються на місці), паспорт , інденфікаційний код (оргінал, копія) та оригінали особистих документів довіреної особи. Хто...
Політика
«Народний контроль» пропонує скоротити витрати на обслуговування влади та перекинути ці гроші на освіту та медицину. Про ініціативу розповів лідер партії «Народний контроль», народний депутат Дмитро Добродомов під час зустрічі з колективом Бережанського агротехнічного інституту в межах робочого візиту на Тернопільщину. «Влада говорить про затягування поясів та зменшення витрат, але про себе забуває. У нас витрачаються мільярди гривень на обслуговування пре...
Кримінал
У Тернополі навдячний орендар поцупив із орендованого житла телевізор, вартістю 5200 грн. За скоєне чоловіку тепер доведеться посидіти у в’язниці, адже він — уже шість разів судимий і на волі спокусився не тільки на телевізор. Повідомляє Терноград. Крадіжка трапилась у лютому 2016 року у квартирі, яку чоловік винаймав на підставі усного договору оренди. Про це йдеться у вироку Тернопільського міськрайонного суду від 5 листопада. У суді обвинувачений свою в...
Суспільство
Урядову новинку запровадили лише з вересня, але вона вже зазнала змін. Була і критика з боку батьків. Зокрема, активно обговорювали вартість речей у пакунку малюка, та їхню якість. Журналісти Тернопіль1. Новини провели власний експеримент з бейбі-боксом.
Суспільство
Родина загиблого полковника СБУ Руслана Муляра отримала нове помешкання. Ключі від трикімнатної квартири у новозбудованій багатоповерхівці у Тернополі вручив його дружині та двом синам голова облдержадміністрації Степан Барна.  «На превеликий жаль, ми не можемо повернути вам чоловіка, а дітям батька, оскільки це за межами людських сил, – звернувся під час вручення ключів від квартири до дружини Руслана Муляра Степан Барна. – Але ми зробимо усе залежне від...
Пригоди
Пожежа на вулиці Стрімкій. Вогонь охопив двоповерховий будинок, його намагаються загасити працівники ДСНС.  Чи є на місці власники будівлі та чи постраждав хтось у пожежі – наразі невідомо. Деталі згодом.
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!