• Головна
  • У Тернополі зникли орендарі квартири, а свої борги залишили сусідям
09:30, 3 березня 2012 р.

У Тернополі зникли орендарі квартири, а свої борги залишили сусідям

Дві молоді сім’ї знімали квартиру на двох. Коли ж настав час розраховуватися із боргами за житло, одні із них зникли. Іншій родині довелося заплатити 1700 гривень за своїх співмешканців. До того ж, після їхнього зникнення пропали й золоті прикраси дружини Анатолія Бомбаря. Чоловік звернувся у редакцію, аби на подібному не попеклися інші.

- Ми з жінкою знімали двокімнатну квартиру на “Алясці”, - розповідає пан Бомбар. - За оренду віддавали 1200 гривень і ще 600 - за комунальні послуги. Щоб зменшити затрати, ми знайшли ще одну сім’ю в одну з кімнат на підселення. Їхнє прізвище - Пастернак. Договір був оформлений на мене. Вирішили нічого не виправляти, бо повірили, що ці люди порядні.

Разом на квартирі дві сім’ї жили п’ять місяців. Оренду платили на двох. Виходило 600 грн з сім’ї.
- Ми домовилися, що за комунальні послуги будемо платити по черзі, - продовжує співрозмовник. - Перші два з половиной місяці платимо ми, а потім за такий самий термін вони. Коли ж через півроку я вирішив змінити житло, то виявилося, що мої сусіди по квартирі не сплачували за комунальні послуги. І боргу вже набігла немаленька сума - 1700 гривень.

Пан Бомбар розповідає, що за оренду квартири домовлявся сам, а сусіди з власниками навіть не були знайомі. Чоловік попросив заплатити борг сусідів по квартирі, а натомість ця молода сім’я просто зникла, повідомляє "20 хвилин".
- Коли ми з’їжджали з цієї квартири, мені довелось заплатити весь борг самому, щоб не було проблем із власниками, - каже чоловік. - Наші сусіди приїхали сюди зі Збаражу, тому думаю, що в Тернополі їх вже немає. На зв’язок вони не виходять. Лише прислали смс, в якому вказали, де залишили ключ. 
Пан Бомбар додає, що після цього інциденту з їхньої кімнати також зникли дорогі речі.
- Моя жінка мала в квартирі золоті прикраси, а тепер не можемо їх знайти, - обурюється чоловік. - Окрім наших сусідів до помешкання ніхто не заходив. Зараз думаю звертатися у міліцію.

Коментар

Денис Сакунов, юрист (30р.):
- Тут треба відокремити цивільні правовідносини і кримінальні. Що стосується крадіжки речей, то постраждалим треба звертатися в міліцію. Там розберуться із цим питанням. Інше питання щодо оренди житла. У цій ситуації чоловік найняв квартиру, а потім ще й здав її кімнату в оренду – це вже суборенда. Під час складання договору треба обумовити цей момент. Бо власники квартир часто вказують у договорах, що здавати в суборенду їхнє житло не дозволено. Якщо такого немає, то, відповідно, треба скласти письмовий договір про суборенду, в якому вказати скільки треба сплачувати і коли. Якщо ті люди такого не зробили, буде важко довести, що їхні сусіди саме знімали квартиру, а не, приміром, гостювали. Якщо в загальному договорі йдеться про те, що суборенда заборонена, то жильці повинні скласти два окремих договори із власником, в якому вказати умови оплати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...