13:15, 5 березня 2012 р.
Чому у ще не зданому в експлуатацію будинку в Тернополі з’явився багатотисячний борг за світло?
Без світла та без тепла залишилися на декілька годин 28 лютого мешканці будинку на Бандери, 90а. Будинок знеструмили через борг 85 тисяч грн. Люди дивуються, звідки ця сума з’явилася.
Аби розв’язати проблему, мешканцям потрібно знайти цю чималеньку суму та заплатити у міськРЕМ. Однак, вони переконані - цей борг не їхній, бо вони за світло платили стабільно щомісяця. Однак з’ясовувати щось у тих же електромережах вони не можуть, бо офіційно будинок ще не зданий в експлуатацію. Відтак вони платять за світло ТОВ “Сервер”, у якого будинок зараз на балансі, а воно уже - у міськРЕМ.
- Борги взялися незрозуміло звідки!, - обурюється один із мешканців Костянтин Жукевич. - У грудні боргів не було, а на початок січня з’явився борг за 85 тисяч кіловат. А ми платимо за кіловат, як підприємці, по гривні. Бо будинок ще не здали в експлуатацію.
Ця будівля за словами мешканців заселена на 75 відсотків. Серед мешканців є четверо малюків, кілька вагітних, старші та літні люди. Для них залишатися без світла а й відповідно й без тепла, бо в усіх квартирах індивідуальне опалення, поки що неприпустимо. Відтак, хоч люди й переконані, що вони не могли використати стільки кіловат електроенергії, вони вже б і оплатили борг. Але за тарифами для населення, а не підприємства.
- Аби повністю здати будинок в експлуатацію, бракує вирішення суто організаційних питань, - продовжує пан Жукевич. - Але декларація про здачу будинку вже є. Нам було би легше, якби ми напряму підключили договір з міськРЕМом. Але там не хочуть з нами підписувати договір. Їм, звичайно, вигідно отримувати від нас у три рази більше коштів.
Повинні заплатити
Зі своєю проблемою люди відразу ж звернулися на гарячу лінію у міськраду. Там, за словами мешканців, зареєстрували їхнє питання, повідомили в управління ЖКГ.
- Але вони нічого не можуть зробити, оскільки міськРЕМ їм не підконтрольний, - каже мешканка Людмила. - А що нам робити? Зараз ще зима, у нас індопалення. Діти почнуть діти.
Тож мешканці наступного дня, 29 лютого прийшли під міськраду. На зустріч до них вийшов Володимир Болєщук та один із міських депутатів. Вони порадили людям постаратись все-таки здати в експлуатацію будинок, тоді вони зможуть вирішувати свої комунальні питання .
- Наш забудовник – Олег Садовський, - продовжує жінка. - Він вже рік, як загинув. Аби оформити право власності на свої квартири, ми самостійно сплачували усі ті збори, який мав би платити забудовник. А ТОВ “Сервер” – банкрот. Вони вже нічого не хочуть робити.
Відтак мешканці того ж дня пішли домовлятись з міськРЕМом. Як пояснили їм у міськраді, потрібно звертатись до заступника начальника з енергозбуту - Дарії Мовчан. Після зустрічі з нею людям світло ввімкнули. Однак проблема не вирішена. Адже мешканці зобов’язались упродовж місяця оплатити борг, який висить на ТОВ “Сервер” за їхній будинок. Для цього їм треба здати як мінімум ще по дві тисячі з кожної квартири.
Вимкнули – не людям, а “Серверу”
У міськРЕМі пояснюють, що вони взагалі не можуть вирішувати будь-яких питань із мешканцями будинку, адже не мають там абонентів. Послугу надають ТОВ “Сервер”, якому за борги й вимкнули електропостачання - пише "20 хвилин".
- Про те, що його вимкнемо, ми попередили ТОВ “Сервер” за п’ять днів, - каже заступник директора Тернопільського МіськРЕМу Дарія Мовчан. - Адже воно має борги на кількох об’єктах. А підприємство навіть не повідомило, що у цьому будинку уже живуть люди.
Відтак допомогти людям, наголосила пані Мовчан, може лише “Сервер”. І якщо скаржитись мешканцям, то лиш на згадуване товариство.
Підприємство не має чим платити
Натомість у ТОВ “Сервер” вину перекладають на самих мешканців. За інформацією Ярослава Білецького, якого люди називали директором згадуваного підприємства, борг - таки за мешканцями. Адже підприємство, як він пояснює, – ще офіційно не банкрут, але грошей не має, і сам він – уже не директор.
- Таку суму заборгували самі мешканці, - каже пан Білецький. – По-перше, не всі заплатили за світло. А по-друге , вони рахують тільки показники зі своїх лічильників. А за світло, яке подається на сходові клітки, у під’їзди і так далі, також потрібно платити. Таким чином і виник борг.
Аби вирішити проблему, пан Білецький, з його слів, вже звертався і в міськРЕМ, і в обленерго. Однак там пояснили, що нічим зарадити не можуть.
Окрім того, за його словами підприємство працює й над здачею будинку в експлуатацію.
- На заваді здачі будинку стало закінчення договору про оренду земельної ділянки, - каже пан Білецький. – Після врегулювання цього питання довелось виробляти наново ще чимало документів.
Коментар
Василь КОГУТ (54 р.), адвокат:
- Якщо мешканці оплачували за електроенергію, їм потрібно створити ініціативну групу, обрати голову, обійти усі квартири, з’ясувати, хто скільки заплатив, згідно із квитанціями, перевірити. А також людям треба дізнатися, коли виник борг. Слід з’ясувати у РЕМі, до якого показника лічильника оплачено, коли вносили останню оплату. Після з’ясування останньої дати оплати ТОВ “Сервером”, треба дізнатися, скільки грошей дали товариству самі мешканці. Вийти на відповідну загальну суму. Якщо буде різниця між тим, що заплатили люди, і що перерахував “Сервер”, мешканцям треба звертатися у прокуратуру. Але вже із відповідним фактом – утворився борг з такого періоду за таку-то кількість кіловат-годин. Зазначити, що мешканці платили, але гроші у РЕМ не надійшли. До цього треба долучити квитанції. А щодо введення у експлуатацію потрібно звертатися у міську управління архітектурм. Вони – організатори прийому будинку в експлуатацію. Тут люди можуть з’ясувати, що ще треба для того, аби здати будинок в експлуатацію і хто повинен цим зайнятися.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:54, 20 листопада
09:14, 27 листопада
84
15:29, 29 листопада
6
09:14, 27 листопада
426
11:50, 2 грудня
12
live comments feed...