• Головна
  • Чому кар’єри на Тернопільщині працюють нелегально?
09:00, 30 травня 2016 р.

Чому кар’єри на Тернопільщині працюють нелегально?

На 249 кар’єрах області, кажуть посадовці, у 2016 році зафіксовано лише 11 випадків нелегальної розробки надр.

У той час, як Тернопільщина, багата на родовища суглинок, глини, вапняку, піску будівельного, піщано-гравійної суміші, торфу, гіпсу, пісковику, крейди будівельної, доломіту, питної і мінеральної підземних вод, не доотримує у бюджети десятки мільйонів гривень. А самі ж кар’єри та родовища, як свідчать місцеві жителі та експерти, розкрадають, залишаючи розбиті дороги.

Чому правоохоронці зрідка фіксують розкрадання надр Тернопільщини, а з 2014 року і по сьогодні нашим розробникам надали всього 19 спецдозволів, а ще 15 уже півроку залишаються без відповіді, розповів провідний геолог «Геоінформу Україна» Василь Кітура.

«Насправді люди хочуть працювати, платити податки і створювати робочі місця, але коли вони стикаються з тою бюрократичною машиною, воно їх, м’яко кажучи, десь ламає. От, наприклад, зараз 15 пакетів документів є в Києві, на протязі місяця повинні їхні заяви розглянути і дати відповідь. Проходить 5 місяців, їду я в Київ, в «Геослужбі» кажуть, що документи передали у «Геоінформ». Тоді як служба геологічна на 4 поверсі, а «Геоінформ» – 1,2,3 поверхи. У «Геослужбі» матеріалів вже нема, а в «Геоінформі» матеріали ще не поступили. Отакий підхід і такий рівень».

Про те, що затримка надання спецдозволів на офіційну розробку кар’єрів, за «Києвом» переконує і начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в області Олег Малінський.

«В нас немає черг чи затримки по зверненнях на розробку кар’єрів, як тільки таке поступає на отримання землі під розробку кар’єру, воно на протязі місця приймається. Ми завжди казали і будемо казати, що у нас в області проблем з легалізацією кар’єрів немає».

Водночас, на місцевому рівні Олег Малінський пояснює, теперішнє розпорядження голови ОДА Степана Барни створити у кожному районі робочі групи, які б розібралися з масовими розкраданнями кар’єрів, звучало ще у липні 2015 року, пише Галас. Однак органи місцевого самоврядування навіть не зверталися до інших представників робочих груп – працівників Держгеокадастру, тобто навіть не проводили жодних зборів, щоб вирішити хоч одне питання по кар’єрах. А разом з тим, заяви не отримували і поліцейські, хоч місцева влада добре знає, що відбувається на їхній території. Тому і цього разу розпорядження Степана Барни голови сільських рад можуть проігнорувати.

#Тернопільщина #нелегальні кар'єри

Коментарі

Оголошення
live comments feed...