• Головна
  • «Тріщини почали з’являтись» - тернополяни бояться, що через забудову їхній будинок може розвалитися
21:00, 2 червня 2016 р.

«Тріщини почали з’являтись» - тернополяни бояться, що через забудову їхній будинок може розвалитися

Жителі будинку 12 і 12а, що на вулиці Лучаківського в Тернополі, нарікають, що відколи поблизу з’явився новий будівельний майданчик, у їхньому будинку почали руйнуватись стіни.

Мешканці  переконані: це відбувається тому, що забудовник сусідньої ділянки не забезпечив належного водовідведення, і тепер вся вода з будівельного майданчику, стікає просто до їхнього будинку, а саме – до підвалів. Це, в свою чергу, руйнує фундамент будинку. Тріщини утворюються з тієї ж причини.

 - Тріщини почали з’являтись тоді, коли почалась забудова, - розповідає голова ОСББ Лучаківського, 12 Людмила Будик, - окрім того, коли йде дощ, через відсутність належного водовідведення, ця вода, разом із глиною з будівництва, тече просто до нас.

Ще у 2015 році представники «жеку», що обслуговує цих два будинки, звернулись із проханням до міської ради змусити забудовника відремонтувати частину стіни, яка руйнується. Міська рада зобов’язала директора будівельної компанії виконати прохання до 1 вересня 2015 року, пише Терен

Він лише засипав прилеглу до стіни територію щебенем і на тому всі його ремонті роботи завершились.

 - Коли ми звернулись самі до керівника із проханням виконати зобов’язання міської ради, він відповів, що все в процесі, - каже Людмила Будик.

Окрім того, за словами Людмили Будик, забудовник планує через існуючий зараз сквер між будинками Лучаківського, 12 і 14 зробити дорогу.

- Нашу дорогу відремонтували тільки місяць тому, - стверджує Людмила Будик, - і сквер там є, де дітки граються, а він хоче зробити дорогу до своєї новобудови і зруйнувати це все.

Тож тернополяни вирішили не миритись із таким станом речей і звернулись до міської ради із проханням призначити комісію із залученням представників відділу архітектурно-будівельного контролю, управління надзвичайних ситуацій, управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології, а також управління містобудування, архітектури та кадастру для обстеження стану будинку та визначення причин руйнування.  У міській раді відповіли, що прохання буде задоволене, але наразі точна дата прийняття такого рішення невідома.

Окрім того, було подано петицію про припинення цього будівництва. Відповідь отримали наступну (зі скороченнями):  «...органи місцевого самоврядування після прийняття Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» усунуті від погодження проектної документації, а вся відповідальність за відповідність, дотримання державних будівельних норм і правил при виготовленні проектної документації на будівництво об’єктів містобудування покладається на розробника (проектувальника) даної проектної документації... Управління містобудування, архітектури та кадастру позбавлене можливості вчиняти дії щодо заборони влаштування під’їзду та ведення комунікації з вул. Лучаківського. Принагідно повідомляємо, що відповідно до статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Із змісту частини другої цієї статті випливає, що кожен із суб′єктів правовідносин у разі виникнення спору може звернутися до суду за його вирішенням».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернополяни #будинок може розвалитися
Останні новини
ТОП новини
"Страшна хвороба масово заражає дорослих і дітей, інфекція викликає шалену слабкість і біль": біда чекає у цих місцях
Наближається похолодання: синоптик розповіла скільки ще триватиме пекельна спека
"Ніхто з ухилянтів не чекав таких жорстких покарань, названо новий спосіб карати чоловіків з 16 липня": мобілізація і ТЦК
"На тлі спеки в області України пре шалена негода, несамовита злива рине у певній місцевості": де чекати на дощ і грозу
Оголошення
live comments feed...