• Головна
  • У Тернополі буде водний стадіон
13:00, 8 березня 2012 р.

У Тернополі буде водний стадіон

Облаштувати на Тернопільському ставі своєрідний водний стадіон і встановити там пірс планують у міськраді. Таким чином у Тернополі можна буде розвивати водномоторний спорт. А в серпні тут уже вдруге пройде чемпіонат світу з водномотроного спорту.

Утім, організовуючи таку реконструкцію, потрібно, добре все вивчити, аби не зашкодити флорі і фауні Ставу, застерігають у тернопільській держрибохороні.

- Зараз роблять проектно-кошторисну документацію, - каже заступник міського голови Владислав Стемковський. - Спочатку на реконструкцію потрібно було близько 4 мільйонів гривень, але не було враховувано потреби Федерації водномоторного спорту України. Ми зараз зробили зміни технічного завдання і спільно з Федерацією дали проектанту інші пропозиції.

Після реконструкції тернополяни отримають не просто гарну набережну — вона буде зроблена спеціально для потреб Федерації, для проведення змагань, додає заступник мера.

- Для нас важливі не лише змагання, бо основний прибуток місто буде отримувати не лише в ці три-чотири дні, - каже він. - А якщо ми тут зробимо повноцінний, професійний пірс, тоді там будуть проводити тренувальні збори, локальні змагання. Може якась секція утвориться. А за п’ять років там виросте чемпіон. Тоді буде рух!

Відтак на Ставі хочуть зробити елементи водного стадіону. Останній мав би і професійний, і одночасно розважальний характер, продовжує посадовець - пише "20 хвилин".

Звуки моторів від водних мотоциклів завадити жителям Кутківців та Проняти на повинні, додає пан Стемковський.

- Звук двигуна що працює – це життя, тому заважати не повинен, - каже він. - Це ж не електростанція, що пихтить та коптить. У нас немає водних мотоциклів, щоб там постійно щось ревіло і люди нарікали, що на Саві отруюють воду. Ви би знали, які вимоги в Федерації щодо екологічним питань! Там не дай Бог масло розлити, тоді штраф — на кожну команду. Спортсменів навіть можуть зняти зі змагань через те, що порушили екологічні норми.

Шум двигунів людям може і не зашкодить, а от рибі – ймовірно. Тернопільський став – це об’єкт природного заповідного фонду, тому все що там роблять, потрібно погоджувати з відповідними службами. А в нерестовий період шум на воді взагалі заборонений, розповідає завідувач сектору використання і відтворення живих ресурсів Тернопільської державної рибохорони Інна Гоч.

- Тому з 1 квітня до 10 червня на Став не мають права виходити жодні плавзасоби, - каже вона. - Крім спеціальних суден , які контролюють охорону водних біоресурсів. Також можна використовувати човен для порятунку потопельника.

Ідея реконструкції набережної Ставу та облаштування водного стадіону – хороша, але її треба детально вивчити з наукової точки зору, аби не зробити собі ведмежу послугу, продовжує пані Гоч. Потрібно оцінити всі “за” і “проти”.

Інна Гоч додає, що зараз у всьому світі працюють над тим, аби відновити рибні ресурси у водоймах. Тому на Тернопіллі хочуть запровадити систему риболовлі catch&release (злови і випусти – прим. ред.) . Ця система дуже популярна за кордоном, особливо в Америці.

- Але хто зна як це у нас приживеться, чи дозволить менталітет, - каже Інна Гоч. - Адже наші рибалки звикли кидати рибу в юшку, а не випускати в річку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...