15:30, 12 березня 2012 р.
В Україні ліки здешевіють на 50%
Ліки в українських аптеках можуть скоро подешевшати. Так, днями президент доручив врегулювати ціни на медпрепарати, запровадивши європейську практику - референтної системи ціноутворення. При ній вартість медпрепаратів встановлюється методом визначення середньої ціни на конкретні ліки, а ціни для розрахунку беруть в декількох країнах. Отримана сума стане індикатором, вище якого продавати препарат буде не можна, пише "Сегодня".
Глава держави навів приклад, коли один і той же препарат для поліпшення кровообігу мозку в Білорусії коштує 11 грн, а в Україні - 153 грн (раніше, нагадаємо, нардепи та експерти також неодноразово піднімали питання про те, що ліки в Україні коштують в 2 - 3 рази дорожче, ніж в Європі). МОЗ уже створив групу експертів, які працюють над референтною системою і визначать ряд країн-індикаторів. Поки відомо, що серед них є Польща, Сербія, Угорщина і Молдова. Для початку випробують референтне ціноутворення на ліки від гіпертонії. Чиновники сподіваються, що після впровадження в Україні такий метод змусить знизитися ціни мінімум на 25-30%.
Правда, як говорять експерти, різницю в ціні споживач відчує не відразу. «Для початку по референтним цінами будуть закуповуватися медикаменти за держпрограмами (наприклад, препарати для ВІЛ-інфікованих, онкохворих і т.д. - Авт.), які видаються безкоштовно, - говорить голова громадської організації « Союз працівників фармації » Костянтин Косаченко. - Напевно, коли систему випробують з соціальними лікамиі, пізніше візьмуться за інші. Тоді для звичайних пацієнтів, які купують ліки самостійно, ціни знизяться ».
Також у МОЗ хочуть впровадити систему часткового повернення вартості деяких медпрепаратів (ліки від хвороб, якими страждають великі групи населення і які характеризуються високою смертністю - та ж гіпертонія, різні хвороби серця). Як уточнив глава Держслужби з лікарських препаратів Олексій Соловйов, розмір компенсації буде залежати від економічної ситуації в країні і від можливостей держбюджету.
«Тобто ціну ліків розділять між собою пацієнт і держава (або страхова компанія). Це допоможе знизити ціни в аптеках на 20% і більше, - вважає Косаченко. - Вважаю, що за окремі препарати держава може заплатити навіть до 50% від вартості ». До речі, за його словами, такий підхід також допоможе викорінити в народі самолікування, з яким давно борються лікарі: «Наприклад, щоб вартість ліків людині компенсували, потрібно буде прийти в аптеку по рецепту від лікаря».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:42
Вчора
ТОП новини
live comments feed...