• Головна
  • Тернопільські бійці можуть отримати безкоштовні путівки
16:00, 19 червня 2016 р.

Тернопільські бійці можуть отримати безкоштовні путівки

Бійці, які отримали травми під час служби в АТО, можуть безкоштовно отримати путівки на оздоровлення у санаторно-курортні заклади України. Їх видаватимуть за рекомендаціями медиків, які ведуть медичний супровід вояків. У департаменті соціального захисту населення області ТОДА кажуть, що путівками захисників забезпечуватимуть у порядку першочерговості та у міру їх надходження.

Чимало бійців з Тернопільщини, які нещодавно повернулись із зони АТО, потребують реабілітації - як фізичної, так і психологічної. Саме над цим зараз працюють владні структури різних рівнів. Торік область чудово справилася з організацією відпочинку для учасників АТО, зокрема, відправивши їх за кордон, пише "Номер один".

Нині ж законом передбачено, що учасники АТО можуть безкоштовно отримати путівки у санаторно-курортні заклади країни. Загалом ця норма стосується трьох категорій громадян. У першу чергу, це учасники бойових дій. Вони можуть претендувати на путівку тривалістю 18-21 день. Аналогічна ситуація з інвалідами війни, однак дана категорія громадян має право отримати путівку позачергово.

Третя категорія – інваліди з захворюваннями нервової системи, хребта та спинного мозку, спричинені травмами.

- У залежності від рекомендацій лікаря, інваліди I та II груп спрямовуватимуться до санаторіїв спінального профілю з лікуванням терміном на 35 днів. III-ї групи — до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день, - розповідає директор департаменту соціального захисту населення Вадим Боярський.

Для отримання путівки в цьому році необхідно, перш за все, стати на облік до управління праці та соціального захисту населення, а також подати необхідні документи. Серед них: заява, медична довідка лікувальної установи за формою №070/о, копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Щодо останнього документа, то ним може служити оригінал або копія наказу Антитерористичного центру при Службі безпеки України чи інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань АТО в районах її проведення.
Засвідчити участь бійця в операції також може довідка про безпосередню участь особи в АТО, рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Боєць, який отримав поранення внаслідок бойових дій, може пред’явити довідку про обставини травми, а учасник АТО, який отримав інвалідність, - витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця.

- Для отримання путівки бійці повинні звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання. Остання норма стосується осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території. Однак їм також потрібно стати на облік в органах соцзахисту, - каже Вадим Боярський.

Поряд з тим, учасники АТО можуть отримати в закладах області психологічну реабілітацію. Для цього заявнику або його представнику слід звернутися до органів соціального захисту. До заяви додається копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення. Під час надання копій особа показує їх оригінали для огляду.

Орган соціального захисту населення реєструє документи та видає отримувачу направлення на психологічну реабілітацію до реабілітаційної установи.

Крім того, в області створено центри по наданню кваліфікованої медико-психологічної допомоги з широким комплексом реабілітаційних заходів на базі Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні і Тернопільського обласного наркологічного диспансеру. В області, крім вищезазначених закладів, медико-психологічна допомога надається на базі Заліщицького госпіталю ветеранів війни. Проводиться реабілітаційне лікування у Більче–Золотецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні реабілітації та Микулинецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні реабілітації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільські бійці #безкоштовні путівки
Оголошення
live comments feed...