Як відомо, головна перевага ломбардів – можливість швидко та без зайвого клопоту отримати на руки гроші. Для цього достатньо лише надати предмет застави та документ, який засвідчує вашу особу. У ломбарді одразу скажуть, дадуть грошей чи ні. А якщо так, то скільки. Однак ставлення до таких установ різне. Відомо, що нерідко саме у ломбардах збувають крадені речі. Непокоїть це, зрозуміло, і правоохоронців.
За словами начальника обласного управління міліції Віктора Сака, це питання він неодноразово піднімав, працюючи ще у Києві, і планує продовжувати робити це і далі.
– Вкрали тут речі, одразу занесли під якийсь паспорт, спіймали безхатченка, дали йому 100 гривень і під його паспорт здали ці речі. Це неправильно. Якщо суспільство буде так розвиватися, воно не зробить кроків вперед, а це буде тільки регрес. Це повинно бути або під державним, або під нормальним приватним контролем, щоб там були відповідні служби, котрі б перевіряли, що це за особа здає, – пояснює Віктор Сак.
Одна справа, говорить головний міліціонер області, коли речі здають люди, котрим дійсно терміново потрібні гроші. Інший бік ломбардів, а саме їхня безконтрольність, тільки губить суспільство, і надає можливість «набивати» кишені за рахунок тих людей, яких обкрадають, пише zz.