• Головна
  • Чи забезпечені медзаклади Тернополя вакцинами для щеплення дітей?
20:15, 24 червня 2016 р.

Чи забезпечені медзаклади Тернополя вакцинами для щеплення дітей?

Вакцини п’ять в одному для профілактики кашлюка, дифтерії, правця, поліомієліту, а також ХІБ-інфекції отримали медзаклади міста. Проте кількість, яка надійшла – це лише половина від реальної потреби, кажуть медики. І сподіваються на обіцяний чиновниками наступний транш.

– В холодильниках температурний режим +2 +8 градусів, для цього є термометри в кожному холодильнику, і на полочках зберігається вакцина. Це робочий холодильник, з нього забираємо з якою працюємо щохвилинно. І це в нас 2 холодильник, де складено більше. Тут забирається потім вакцина звідси, в робочий холодильник, для того, щоб не порушувати температурний режим і він зберігався сталий, – говорить TV4 заступник головного лікаря з полікілінічної роботи ТМДКЛ Володимир Кучма.

Дитяча поліклініка вакцину пентаксим отримала 17 червня. Вона востаннє надходила ще минулого року. Цю вакцину використовують для профілактики кашлюка, дифтерії, правця, поліомієліту, а також ХІБ-інфекції – 5 в одному. Вона добре себе зарекомендувала в попередні роки, кажуть лікарі.

– Дана вакцина використовується для проведення 1 і 2 щеплення дітям до року. На даний час ми цю вакцину спланували використовувати для діток, яким виповнилося 2 місяці і підлягають на 1 щеплення, а також для діток, які вже, коли була вакцина, розпочали 1 щеплення, а потрібно їм провести 2 щеплення. І саме для цих діток ця вакцина буде спрямована.

Всього надійшло 2200 доз. Кількість отриманої вакцини – це лише половина від необхідної. Щороку в Тернополі народжується від 2,5 до 3 тисяч дітей. Вони, згідно плану, повинні отримати профілактичне щеплення. Але в зв’язку з тим, що у попередні роки були перебої з надходженням вакцин, кількість дітей, які потребують щеплення, вища – близько 4 тисяч. Тож медики сподіваються на наступний транш, аби повноцінно охопити усіх дітей. Пентаксим – це не єдина вакцина, яку отримали медзаклади.

– Отримали вакцину еувакс – це вакцина для профілактики гепатитів, і також ми отримали вакцину хіберікс для профілактики ХІБ-інфекцій. Ця вакцина буде представлена для дітей, які мають перших 2 щеплення проти ХІБ-інфекції, їм треба зробити 3 щеплення. Будуть відбиратися діти на кожній лікарській дільниці, буде відбирати дільничний лікар і медсестра. Відбираються відповідно до календаря щеплень.

Вже близько трьох років у медзаклади не надходять вакцина проти дифтерії і правця. Від січня немає зовсім вакцини БЦЖ, щоправда, нею, як і антирабічною вакциною – від сказу, чиновники обіцяють цього року медзаклади таки забезпечити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Медзаклади Тернополя #вакцини для щеплення дітей
ТОП новини
"Страшна хвороба масово заражає дорослих і дітей, інфекція викликає шалену слабкість і біль": біда чекає у цих місцях
"ТЦК підготували чоловікам жорстку несподіванку, цих людей мобілізують після 16 липня першочергово": повістки і ЗСУ
"Колосальна злива пре в деякі області України, потужний дощ заллє вулиці цих міст": куди суне гроза, негода і холод
Наближається похолодання: синоптик розповіла скільки ще триватиме пекельна спека
Оголошення
live comments feed...