• Головна
  • У Тернополі взялися за переселенців з Донбасу
21:00, 29 червня 2016 р.

У Тернополі взялися за переселенців з Донбасу

Раз у півроку представники спеціальної робочої групи будуть перевіряти чи тимчасово переміщені особи дійсно проживають у Тернополі.

Рішення про створення такої робочої групи прийняли під час чергового засідання виконавчого комітету міської ради. Якщо встановлять, що людина не проживає у Тернополі, то їй перестануть виплачувати соціальну допомогу на проживання. Для працездатних осіб така допомога становить 442 гривні в місяць, а непрацездатних – 884 гривні, пише ЗЗ.

– У червні прийнята Постанова Кабміну, яка передбачає, що виконавчі комітети місцевих рад мають створити відповідні комісії, які будуть розглядати питання призначення, відновлення або відмови у призначенні соціальних виплат, – пояснив Володимир Сулима, начальник управління соціальної політики міськради. – Також постанова передбачає утворення робочих груп виконавчими комітетами, які повинні обов’язково один раз у півріччя перевірити фактичне місце проживання тимчасово переміщених осіб. Якщо буде встановлено, що особа не проживає за вказаною адресою, відповідні виплати припиняються. Якщо особа знову прибуває в Тернопіль, то має звернутися в управління соцполітики і питання виноситься на розгляд комісії і її члени приймають рішення щодо відновлення чи не відновлення соціальної виплати. І комісія, і робоча група буде створена одразу після прийняття рішення на виконкомі 29 червня. Люди отримують соціальні виплати, але у багатьох випадках вони не проживають там, де вказують своє місце проживання, повертаються на тимчасово окуповані території, а сюди приїжджають тільки за одержанням соціальних виплат. Тому з метою посилення контролю за використанням державних коштів прийняті відповідні урядові рішення. Якщо раз в півріччя буде встановлено, що людини немає за місцем проживання, яке вона вказала у заяві, їй залишатимуть відповідне повідомлення. Якщо вона далі не з’являється, то виплата припиняється. Якщо особа упродовж двох місяців не перебуває за адресою, то їй виплата може бути повернута коли вона звернеться в управління. Якщо людини не було довший період часу, але для цього була поважна причина, то комісія буде розглядати ці питання, і виплати будуть відновлюватися з часу їх припинення при наявності для цього підстав.

Зараз за даними управління соціальної політики в  Тернополі проживає 1260 переселенців. З них – 372 пенсіонери, 17 інвалідів, 306 дітей та 625 працездатних осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #переселенці з Донбасу
ТОП новини
"Страшна хвороба масово заражає дорослих і дітей, інфекція викликає шалену слабкість і біль": біда чекає у цих місцях
"ТЦК підготували чоловікам жорстку несподіванку, цих людей мобілізують після 16 липня першочергово": повістки і ЗСУ
"Колосальна злива пре в деякі області України, потужний дощ заллє вулиці цих міст": куди суне гроза, негода і холод
Наближається похолодання: синоптик розповіла скільки ще триватиме пекельна спека
Оголошення
live comments feed...