Податківці в шоці: третина аграріїв Тернопільщини "на папері" не використовує найману працю

Імениті фокусники можуть позаздрити аграріям Тернопільщини, бо втнути такий фокус, як місцеві сільгоспвиробники, не кожен зможе.

Виявляється, третина фермерів не використовує найману працю. Тобто підприємство працює, поля обробляються, врожаї збираються, і при цьому робить все це невідомо хто.

«За даними розрахунку ф.№1-ДФ за І квартал із 681 с/г-виробників області 199 або 29% взагалі не використовували працю найманих працівників», – зазначив головний фіскал області Ігор Комендат.

Він висловив сподівання, що операція «Урожай-2016» дасть можливість навести лад і припинити фокуси аграріїв.

«Аналіз стану фінансово-господарської діяльності підприємств із значними обсягами виробництва, кількості площ сільськогосподарських угідь, загальних обсягів реалізації товарів показав, що деякі підприємства за рівних умов ведення діяльності на однакових площах землі мають різне податкове навантаження, яке на більшості підприємствах є незначним. Торік під час проведення операції «Урожай-2015» було додатково оформлено 2 тис. 211 найманих працівників, легалізовано 21,5 млн грн виплаченого доходу, додатково бюджет отримав 2,9 млн грн податку на доходи фізосіб, 7,5 млн грн єдиного соціального внеску. Сподіваюсь, що і цьогоріч результати будуть не менш вагомими», – сказав Комендат.

За його оцінкою, втрати місцевих бюджетів від тіньової зайнятості в сільськогосподарській галузі через несплату податків складають 20-30 млн грн щороку.

Податківці в шоці: третина аграріїв Тернопільщини "на папері" не використовує найману працю
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі