В поліції посилять контроль за роботою таксистів

Тернополянин поскаржився на таксистів-приватників, які працюють вночі на залізничному вокзалі. Що вони погрожують розправою іншим таксистам, яких викликають пасажири. У поліції кажуть – немає жодного повідомлення про погрози. Проте обіцяють посилити контроль. У фірмі таксі мовчать.

Тернополяни стали свідками того, як вокзальні таксисти уночі погрожували розправою перевізникові фірми, яку викликали за допомогою мобільного пасажири.

- Це сталось вночі 12 червня, - розповів тернополянин Петро Гладій (прізвище чоловіка змінене на його прохання. Справжні дані є в редакції – прим. авт.). – Ми повертались приблизно о третій ночі з весілля, яке відбувалось у ресторані «Тропік». Намагались викликати таксі. Телефонували за номерами кількох фірм, але ніхто на залізничний вокзал їхати не погоджувався.

Люди вирушили у бік приватників, стоянка яких саме на Привокзальному майдані. Готові були їхати навіть з ними, хоча знали, що тариф там вдвічі, або й втричі дорожчий.

- Ми підійшли до одного водія, другого, третього – всі нам відмовляли, - пригадує пан Петро. - Вже згодом нам розповіли, що вони працюють переважно з іногородніми, тому чекають прибуття чергового потяга. Люди, які приїжджають до Тернополя вночі, часто не знають контактів фірм таксі. Громадський транспорт вночі не їздить. Тому і погоджуються на шалені суми, які їм називають вокзальні таксисти.

Доки люди спілкувались з перевізниками, їм перетелефонували і повідомили, що є авто і воно буде на місці буквально за кілька хвилин. Аби скоріше дістатись додому, тернополяни вийшли йому на зустріч. І очікували авто на Привокзальному майдані.

- Щойно машина під’їхала, до таксиста підбігають двоє, щось з’ясовували на підвищених тонах, - пригадує тернополянин. - Ми підходимо, чуємо, що таксисту погрожують. Мовляв, заїхав на нашу територію. Кричали, що і шини поріжуть. Хтось має це зупинити?

Журналісти 20хвилин звернулись до керівництва фірми таксі «ТТ». Хотіли поцікавитись, чи відомо їм про інцидент, чи повідомили про це поліцію, чи, бува, посилили засоби безпеки для водіїв. Протягом чотирьох днів ми кілька разів телефонували до служби, там обіцяли переказати все керівництву і що вони зв’яжуться з журналістами. Однак за цей час ніхто так і не перетелефонував.

Як вдалось нам з’ясувати, раніше на вокзалі працювали правоохоронці Лінійного відділу. Вони й стежили за порядком на території залізниці і вокзалу. У складі була слідчо-оперативна група та група карного розшуку, які й розслідували злочини. З часу реформи правоохоронних структур, ситуація змінилась. Наразі на вокзалі є поліцейська станція. Наряд з трьох чоловік заступає на добу на службу. Фактично їхні обов’язки зводяться до того, аби коли приїде потяг, підійти до начальника, розпитати, чи немає ніяких проблем. Є агресивні люди напідпитку – можуть зняти з поїзда. І все. Відколи до роботи у Тернополі приступила патрульна служба поліції, охорона громадського порядку, в тому числі і на привокзальному майдані, – їхня робота.

- З часу роботи патрульної поліції в Тернополі до нас не було жодного звернення чи повідомлення про погрози розправою з боку таксистів, - запевнив начальник управління патрульної поліції м. Тернополя Володимир Струк. – Однак, ми звернемо на це увагу.

У Тернополі діє робоча група, яка здійснює рейди щодо роботи таксистів, каже Володимир Струк. До складу робочої групи входять патрульні поліцейські, представники Укртрансінспекції, фіскальної служби і представники міської ради.

- Тобто, за таксистами контроль є, - каже Володимир Струк. - Я сам особисто зупинив днями таксиста за порушення правил дорожнього руху. І виявилось, що машина в розшуку. Транспорт забрали на арештмайданчик. А щодо погроз, - до нас люди не звертались. В разі виникнення таких випадків, обов’язково повідомляйте про це на лінію 102. Обіцяємо оперативно відреагувати.

Довідка

«Пілот» (096) 286-68-22

«Шанс» (097) 471-81-62

«740» 740

«ТТ» 591

«СТ» (097) 158-91-58

«Стандарт» (067) 943-08-08

«Джокер» 828

«Нове таксі» 917

«Економ» (098) 542-08-08

«Тернопіль» 549

«Корона» (097) 451-29-20

«Комфорт» (097) 744-08-08

«Оптимальне» 579

«VIP» (067) 352-03-03

«Вантажне» (067) 871-555-3

Тернопіль таксисти поліція контроль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі