Літак на Східному таки демонтують, замість нього хочуть встановити янголів (Фото)

"Пам'ятник бойової слави "Літак МІГ-17", що біля парку Національного відродження, таки вирішили демонтувати, пише topnews.

Створив його ще в 1972-му архітектор Едуард Гронський. А в березні 1992-го виконавчий комітет міської ради ухвалив рішення, яким погодив його демонтаж. Однак через технологічну складність та брак коштів намір тоді влада відклала. А в 2012-му спеціально створена комісія, обстеживши пам'ятник, констатувала: він у поганому технічному стані. Тож вирішити його долю слід якнайшвидше.

Та, коли сам радянський літак, котрий, до речі, жодного відношння до історії міста не має, було ухвалено зняти й передати в музей, то над тим, як бути з рештою частин постаменту чиновникам довелось добряче поламати голову.Елемент переходу від залізобетонної конструкції до літака, що виконувався як підсвічений аналог вогняного потоку, в аварійному стані, тому питання чи взагалі його варто реконструйовувати. А демонтаж самої бетонної основи коштуватиме місту стільки ж, скільки й реконструкція постаменту загалом.

"Рішення задачі несподівано знайшов відомий тернопільський архітектор Іван Осадчук, - зазначає заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. - Він запропонував, на існуючій бетонній основі створити фігуру, котра б стала гармонійним довершенням архітетурного ансамлю бульвару Данила Галицького – композицію "Трійця Воздвиження", тобто троє янголів, котрі наче зійшли з небес".

Що надихнуло архітектора на такий задум - залишається тільки здогадуватись. Можливо, те, що бульвар, наче об'єднав у собі триєдинство віри, краси та знань (поруч розташована Тернопільська бібліотека для дорослих №4, одна з найпопулярніших у місті). До того ж, неподалік нього діє ще й Свято-Троїцький духовний центр. А, ймовірно, Іван Прокопович був ще під впливом попередньої роботи - створення пам'ятного знаку новітнім Героям, випускникам Тернопільської загальноосвітньої школи №12 Тарасу Слободяну, Павлу Римару та Павлу Басу, котрі віддали життя за Україну.

Запропонований архітектором Іваном Осадчуком проект нині розглядала архітектурно-містобудівна рада. Думки звучали різні. Одна з них, що можливо, замість трьох янголів варто зообразити трьох воїнів АТО. Доволі символічно було б на місці радянського літака встановити пам'ятник сучасним Героям, котрі віддали життя за Україну.

Задум, зауважує Леонід Олексійович, доволі цікавий та вартий уваги. Зрештою, оцінювати його, - тернополянам. Баченням вони зможуть поділитись під час громадського обговорення ідеї встановлення "Трійці Воздвиження" та її символічне наповнення.

Літак на Східному таки демонтують, замість нього хочуть встановити янголів (Фото), фото-1 20160714-08.2 20160714-08.3 (1)
Літак на Східному таки демонтують замість нього хочуть встановити янголів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі