До унікальної ікони, яку створив тернополянин, моляться тисячі прочан

До унікальної ікони, яку створив тернопільський митець, моляться тисячі прочан, які пішли на прощу у Зарваницю. Робота — незвичайна, адже в буквальному сенсі пройшла крізь вогонь.

Автор — художник, відомий в Україні митець у галузі кераміки – Євген Овчарик. Останні штрихи додавав буквально перед прощею.

Ця ікона, у буквальному розумінні слова, пройшла через вогонь. Адже саме при температурі до 1500 градусів на кераміці випалювався святий образ, який займе своє місце у церквиці в хатинці Матері Божої з Лазарету, що розташована у Зарваниці, — пише "Терен".

Автор цього високомистецького твору – Євген Овчарик розповів, що ікона у згаданій хатинці, єдиній в Україні, перебувала більше року. Там до неї молися тисячі прочан. Серед інших ікон та фресок, присвячених життю Марії та Ісусу, ікона, яку написав і виготовив за авторською технікою на кераміці Євген Овчарик, посідала центральне місце.

Але перед цьогорічною прощею було вирішено дещо змінити оклад, внести деякі технічні корективи, що стосуються кріплення ікони. Митець також вніс певні штрихи у самий святий образ. Ікону повезли у Зарваницю, де вона займе своє постійне місце у церквиці хатинки Матері Божої з Лазарету.

Унікальна ікона тернополянин прочани
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі