Чи загрожує тернополянам сміттєвий колапс?

Тернопільські науковці мають серйозні розробки у сферах альтернативної енергетики та утилізації, але, на жаль, владі ці напрацювання не цікаві. Якщо й далі так продовжуватиметься, це може призвести до колапсу, заявив член колегії Тернопільської ОДА, професор та голова Громадської ради при обласній адміністрації Валерій Федорейко.

– В Україні, окрім енергетичного колапсу, який настане з осені, і колапсу, який може настати з ринком землі, буде ще один – із сміттєвідходами. У нас ніхто на це не звертає уваги. Те, що бомжі на Малашівецькому сміттєзвалищі зараз розгрібають все, що привозять з Тернополя, а місцевим виплачують так звані гробові, – повірте мені, це не вихід. Ми маємо там “джекпот” – водозабір міста Тернополя. Якщо ми зараз громадою не піднімемо це питання, воно нас наздожене через кілька років, – заявив Валерій Федорейко.

Професор запропонував тернопільській владі на базі одного з місцевих підприємств найближчим часом провести всеукраїнський семінар, щоби показати, як можна вирішувати питання альтернативної енергетики та утилізації, пише Репортер.

Нагадаємо, Тернопільська міська та Малашівецька сільська ради свого часу уклали договір. Згідно з ним, громада села отримує щороку 50 тисяч гривень (інколи ця сума збільшується за рахунок бюджету і операторів сміттєвого бізнесу). В обмін на це жителі Малашівців не перешкоджають тернополянам вивозити сміття на звалище.

Зауважимо, що місцеві жителі приписують до себе цілі родини, а все для того, щоб отримати, як сказав пан Федорейко, «гробові» і збільшити розмір компенсації.

Тернопіль Малашівське сміттєзвалище
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі