Горезвісна сміттєсортувальна лінія може запрацювати у Малашівцях на Тернопільщині

Сміттєсортувальна лінія, яка нині знаходиться у Скалаті, може запрацювати у Малашівцях.

Про це «Репортеру» повідомили власні джерела в обласній раді.

Куплена у 2009 році за 2 млн. грн. сміттєсортувальна лінія досі не може розпочати роботу. Після того, як від неї відмовився обласний центр, конструкцію перевезли у Скалат. Планувалося, що там лінія здійснюватиме сортування сміття не лише з міста, а й із наближених сіл. Попри те, що інвестор офіційно уклав договір, місцеві депутати заблокували роботу підприємця і заборонили звозити у місто чужі відходи.

Місцеве населення погоджується, аби лінія сортувала лише сміття населеного пункту, однак такий варіант інвестору не вигідний. Адже це лише десята частина від потужності лінії.

Тому уже три роки лінія простоює без роботи, а підприємець несе чималі збитки.

Нещодавно «розрулити» ситуацію намагався голова Тернопільської облради Віктор Овчарук. Він зустрівся з громадою Скалата і намагався переконати людей, що лінія не завдасть довкіллю жодної шкода. Навпаки – це дозволить упорядкувати місцевий полігон і створити 25 нових робочих місць.

Та місцеві – непохитні.

Голова облради дав керівництву міста час подумати. Термін «роздумів» спливає в кінці липня.

Прогнози не надто оптимістичні, тож уже зараз Овчарук готує план «Б». Обласною радою розглядається декілька ділянок для розміщення лінії на території області, та найбільше влада схиляється до думки, що її місце у Малашівцях.

Там для підприємця – непочатий край роботи. Екологи в один голос говорять про необхідність санації сміттєзвалища, тому питання встановлення лінії є наразі актуальним і допоможе вирішити багато проблемних моментів.

Попри запевнення міського керівництва, що у Малашівцях американські інвестори збудують завод, жодних практичних кроків у цьому напрямку немає, а час іде.

Тож поки завод збудують та запустять, лінія могла би виконати чималий обсяг роботи, переконані в облраді.

Трнопільщина сміттєсортувальна лінія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі