У Тернополі представник уповноваженого з прав людини змушений був телефонувати на 102, бо його не захотіли пускати... в поліцію

Регіональний координатор по зв’язках із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Тернопільській області Володимир Шевченко критикує порядки, які створили у Патрульній поліції Тернополя.  

За словами Шевченка, відкритістю у структурі і не пахне.

Про це він написав на своїй сторінці в Фейсбуці, описавши свій візит до керівника патрульних.

"Вирішив вчора перший раз відвідати Управління патрульної поліції м. Тернополя. Мета стандартна ознайомитись з роботою, поспілкуватися і тд оскільки дане приміщення та територія мають всі ознаки місця несвободи в якому можуть триматися люди. Такий собі превентивний візит планувався, хоча сподівася на відкритість керівницва співпрацю та можливо навіть якісь спільні дії в подальшому. Так от прийшов, показав посвідчення попросив повідомити керіництво (стандартна процедура). До мене вийшов такий собі Лизун Олександр Олегович який повідомив, що оскільки я не домовлявся, а мій візит не заплановано то і зайти я не маю права. Начальник занятий і взагалі Ваше доручення каже стосується тільки органів державної влади, а ми центральний орган виконавчої влади, тому воно нас не стосується. Ну я такого звісно не чекав, оскільки всіж кажуть що нова поліція відкрита до співпраці до людей і взагалі за права людини. Проте не склалося. Довелося мені телефонувати на 102 та повідомляти про факт не допуску та перешкоджання в діяльності. Після цього дзвінка до мене вийшов вже ж начальник управління поліції Струк Володимир та сказав що я маю право до них приходити попередньо повідомивши (домовившись, номер ж мені дали щоб я міг домовлятись) та виключно з 9 до 18 години. Уважно правда прочитав доручення похвалив його, мол дуже гарне та все ж на свої позиції залишився. Ні не можна і все! В цей час варто сказати відбувався семінар для патрульної поліції організований Регіональним центром з надання БВПД в Тернопільській області (їм великий респект, що проводять такі навчання). Так от бути присутнім там теж не можна було (я також спробував і цей шанс, ну відкриті ж ніби вони до співпраці), а причина чому не можна це - тому що я не сертифікований! Як Вам це?
Після цього я звичайно дав пояснення працівникам поліції стосовно мого повідомлення по лінії 102, наголосив щоб зберегли на довший час відео цієї розмови та просив повідомити мене коли буде проводитись службова перевірка за цим моїм повідомленням оскільки маю намір бути присутнім. Ось такий досвід мого першого візиту в нову нову поліцію", – написав Шевченко.

У Тернополі представник уповноваженого з прав людини змушений був телефонувати на 102 бо його не захотіли пускати... в поліцію
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі