На ініціативі дослідити тернопільські підземелля вже зі старту хочуть "поставити хрест"

Дослідження тернопільських підземель приречене на провал.

У цьому переконаний екс-радник мера Максим Черкашин.

Відповідними аргументами він поділився на своїй сторінці в Фейсбуці.

"Останні декілька тижнів в інформаційному просторі Тернополя активізувалась ідея розкопок тернопільських підземель. Почалось від петиції і наразі проходить набір активістів. Але нічого з того не вийде. І ось чому.
• Спецзасоби. Для таких робіт потрібна відповідна техніка, яка вартує чималі гроші. Ви навіть без відповідного спорядження нікуди не спуститесь, оскільки є загроза задихнутись, а в самому підземеллі загроза обвалу.
• Фахівці. Судячи з активістів, які хочуть займатись цією справою, фахівців серед них або обмаль або взагалі немає. Я про спелеологів, істориків, архітекторів, працівників ДСНС.
• Де копати? Територія, яку захочуть досліджувати 100% комусь належить і цей хтось не факт, що дозволить руйнувати власне майно чи територію.
• Дозволи. Як тільки почнуться роботи – пильні тернополяни викличуть поліцію, яка почне з’ясовувати чи є відповідні документи та дозволи на вказані роботи.
• Не знайшли – ви розкопали, але нічого не знайшли, хто і за які кошти буде приводити все в початковий стан? Знайшли – що далі? Хто проведе експертне обстеження, складе проектно-кошторисну документацію з укріплення ділянки підземелля, оплатить вартість робіт?
• Чия власність? – ок, знайшли підземелля в ідеальному стані, хто балансоутримувач? Хто візьме на себе даний об’єкт і буде фінансувати його утримання?
• Що далі? – підземний хід ви шукаєте не заради самого ходу, а щоб створити ще одну туристичну атракцію в Тернополі. Хто буде цим займатись і має на те право?
• Гроші – всі попередні пункти потребують чималої фінансової підтримки. Навіть якщо знайдеться меценат, який захоче це все оплатити, він запитає – скільки потрібно? Організатори ідеї не мають конкретного плану, а тим паче не знають вартості його реалізації.
Що можна зробити?
В міської ради цього року насправді немає на таке коштів – бюджетом не передбачено. Але що заважає депутатам запропонувати прийняти відповідну Програму на 17-20 роки? В Програмі дати відповіді на всі запитання та передбачити кошти для її реалізації. На виконання Програми можна створити робочу групу, в яку увійдуть фахівці, громадські активісти та структури, які мають до цього питання відношення (СБУ, ДСНС та ін.). Окрім того громадські організації можуть моніторити фонди, які підтримують такі речі, щоб залучити додаткове фінансування.
Якщо є ще ідеї як втілити цю ідею – пишіть, щоб хлопці дарма не витрачали час і щоб Тернопіль отримав таки нові атракції у вигляді підземних ходів!", – написав Черкашин.

Нагадаємо, у Тернополі ентузіасти вирішили перетворити підземелля міста на туристичну принаду.

На ініціативі дослідити тернопільські підземелля наразі хочуть "поставити хрест"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі