Ляпас поліції: незаконно збудована база відпочинку попри відкриті кримінальні справи продовжує функціонувати

Навесні правоохоронці повідомили про арешт незаконно збудованої бази відпочинку у Касперівському заказнику та відключення їй води і світла. Утім, як виявилось, відключення комунікацій бізнесмен оскаржив. І сьогодні ніщо не заважає йому приймати відпочивальників, повідомляє 20 хвилин.

- Не смішіть людей. Що не працює? «Аквамарин»? Того Савчука із Заставної? - кажуть мешканці Касперівців Заліщицького району. – Та ми читали в Інтернеті, що там накладали арешт. Та ще трохи поколотять і дадуть спокій. Той Савчук – ще найменша шишка з тих, хто там здає будинки для відпочинку.

Від запитань про арешт майна, про кримінальну справу місцевих розпирає на сміх. Згодом пробуємо випитати про роботу бази і у працівників із сусідніх будиночків для відпочинку, розпитуючи про можливості для релаксу. Ті згадують базу відпочинку «Аквамарин».

Кажуть, що це загалом найкраще облаштована база із всіма зручностями. Але додають, що просто так не зайдеш – відразу ж охоронці запитують, хто і чому прийшов. Утім, уточнюючим запитанням «Чи точно працює база? Там же кримінальна справа» зводимо нанівець увесь діалог. Сусіди ледь стримують сміх. Адже все і так говорить за себе.

Нагадаємо, чернівецькі бізнесмени захопили землю на території Касперівського ландшафтного заказника. Житель Чернівецької області Богдан Савчук, маючи лише права власності на літній будиночок, житлова площа якого – 52,9 кв м, перетворив його на простору базу відпочинку. Будувався, розширявся, укомплектовував базу без усіляких дозволів. У підсумку – захопив 0,8758 га. Не припиняв розширення навіть під час відкриття кримінального провадження у 2013-му. У 2015 році справу правоохоронці „дотиснули” не без втручання громадськості. У травні 2016 року передали її до суду. Причому, як повідомили правоохоронці, на базу наклали арешт – 19 квітня суд заборонив відчужувати майно, розпоряджатись, а також користуватись ним. Це планували реалізувати шляхом відключення будинків та споруд на території від електро- та водопостачання. Надалі інформація про чернівецьких бізнесменів, імовірно, втратила актуальність і зникла з масового обговорення.

Зумів відстояти воду і світло

Утім, як виявилось, навіть будучи власником бази відпочинку і не будучи підприємцем, не маючи жодного дозволу, можна позмагатись за майно. Що і зробив підозрюваний. Він звернувся в Апеляційний суд, і 4 травня той суд скасував квітневу ухвалу, а виніс нову, якою частково задовольнив позов.

Суть її зводиться до того, що хоч арешт на майно накладають, але шляхом заборони відчуження та розпорядження (!). Тобто забороняють продавати, передавати те, що теоретично не може бути продане чи передане, оскільки пан Савчук і так не має жодного права.

Натомість про відключення води, світла і т. д. і мови нема. Це автоматично дозволяє базі працювати далі. Чи правоохоронні органи не доопрацювали, чи суд виявився найгуманнішим у світі, ми поцікавились у незалежних юристів. Виявилось – і перше, і друге.

- Рішення Апеляційного суду є цілком обґрунтованим, бо рішення суду першої інстанції необґрунтоване та базується на припущеннях слідчого, - відповіли ті. - Якби слідчий належним чином попрацював і обґрунтував власне клопотання, то воно не призвело б до зміни рішення суду першої інстанції. Зокрема, незрозуміло, який будинок дійсно належить підозрюваному, який він набув законно. А якщо такого будинку немає, то це треба було обгрунтовати. Цього слідчий разом із прокурором не зробили.

рім того, пояснили юристи, вимоги про відключення води та електрики і справді виглядають абсолютно необґрунтованими. У кримінальних справах кожну вимогу та обставину треба доводити, інакше будь-яке недоведення або сумнів у доведеності має (і це імперативна норма) трактуватись на користь підозрюваного - це пряма вимога європейського законодавства, а тепер і українського.

Даватимуть приписи і перевірятимуть

Чи ж знають, що база працює, ми поцікавились і у правоохоронців. А вони нагадали, що досудове слідство завершили ще у травні і зробили усе, що могли. Мовляв, клопотали у різні інстанції, аби в кінцевому результаті знести самобуд. Але звідусіль отримували відписки. Лише Архбудконтроль відписав, що направив Савчуку листа з вимогою привести документацію у порядок. Які ж «листи» надсилали, ми поцікавились у згадуваній інстанції.

- В нас було звернення щодо порушення містобудівної діяльності, тож ми провели контрольно-інспекційні заходи, - пояснює в. о. начальника управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в області Василь Крук. - У присутності правоохоронців склали акт. За результатами документа встановили виконання будівельних робіт без дозвільних документів. За це забудовника притягнули до адмінвідповідальності у вигляді штрафу – він сплатив 6800 тис. грн. Такий штраф, бо забудовник – фізична особа, не підприємець.

Далі, за словами пана Крука, був припис про усунення цих порушень. Тобто чоловіка зобов’язали привести документацію у відповідність до вимог містобудівного законодавства – до отримання декларації на початок виконання будівельних робіт. Термін виконання припису завершився 17 липня.

- У разі виявлення інспекцією, що той чоловік припису не виконав, його знову притягнуть до відповідальності він платить штраф. Тоді йому дадуть наступний припис – уже про демонтаж, - додає пан Крук (розповідав 16 липня – прим. ред.). – Щоправда, перевірку ми можемо провести тільки у присутності забудовника. Далі, якщо він не виконує і цього припису, готуємо позовну заяву до суду на демонтаж.

До слова, як стало відомо на момент виходу матеріалу, провести перевірку 17 липня представникам інспекції не вдалось. Її провели уже 22 липня. Вимог припису він не виконав. Його повторно зобов'язали привести документацію у відповідність до вимог містобудівного законодавства.

Ляпас правоохоронцям: незаконно збудована база відпочинку попри відкриті кримінальні справи продовжує функціонувати
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі