У Тернополі провели в останню путь громадського діяча Богдана Хаварівського

Друзі та колеги згадують Богдана Васильовича як чуйну, добру людину, яку пам'ятатимуть ще й як хорошого спеціаліста, адже він впорядкував тисячі архівних матеріалів. На панахиду в "Дім печалі" в середу, 27 липня, прийшли десятки людей. 

- Це дуже велика втрата, - каже товариш померлого, начальник міського управління культури, поет Олександр Смик. - В нас дуже мало системних людей. Якщо ви помітили його роботу над літературною енциклопедією та над літературним музеєм - це колосальна праця. Тож недивно, що сьогодні сюди прийшло багато членів НСПУ, хоча він до неї  і не входив, однак дуже багато для неї зробив. Ми його завжди вважали там своїм.

Шанували Богдана Хаварівського і тернопільські художники. Не секрет, що в нього було подвійне ім'я, тож часто до нього зверталися і "Роман". 

- Вперше я його побачив в будинку політпросвіти, - розповідає 20 хвилин заслужений художник України Станіслав Ковальчук. - Він сидів і малював начерки. А познайомились ми з ним через Ігоря Герету - в спільному колі, де говорили про мистецтво. Роман завжди був у всіх на виду, всім цікавився. Знаю, що до останніх днів він писав книгу, хоча не впевнений. що він втсиг її дописати... До Богдана-Романа завжди тягнулися люди, стверджує пан Ковальчук. 

- Він був добряк за натурою, дуже всім намагався допомогти, а ще дуже багато знав і багато вмів сказати про незнані багатьма речі, - продовжує пан Ковальчук. -  Він - як народний вчитель, який багато корисного міг розповісти, тому не дивно що до нього завжди горнулися люди. Нагадаємо, Богдан Хаварівський помер у вівторок. 26 липня. Поховали його на Микулинецькому кладовищі.

Тернопіль громадський діяч Богдан Хаварівський
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі