12 жителів Тернопільщини стали жертвами торговців людьми

Кожного року десятки українців потрапляють в трудове рабство. Однак не всі розуміють, що така ситуація - це прояв насильства, українці здебільшого воліють про це мовчати, мовляв "зі всіма трапляюється".

Економічно нестабільна ситуація в державі - чи не основна причина того, що українці щороку потрапляють до трудового чи сексуального рабства. Тому, щоб попередити такі випадки потрібно максимально доносити інформацію про те, що робити, якщо роботодавець вас обманув. 

- В цьому році вже 12 людей із Тернопільщини визнано потерпілими в справі про трудове рабство, - розповідає 20 хвилин в.о. начальника відділу боротьби із злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми ГУНП Тернопільської області Олександр Буняк. - Загалом же по Україні дана цифра становить 69 людей.

Це суспільна помилка, що трудового рабство - це здебільшого проблема жінок, чоловіки теж часто потрапляють до недобросовісних роботодавців. Однак жінки частіше стають жертвами сексуальної експлутації.

- Найчастіше жертвами стають дівчата із районних центрів, які через необізнаність зв'язуються із непорядними людьми. ті вганяють їх у борги, а згодом "підказують", як можна відпрацювати заборгованість в Італії, Чехії чи Польщі. Дівчата хочуть легкого життя,  врезультаті якого потім стають жертвами обставин, - продовжує пан Буняк.

Якщо таким випадкам важко запобігти, то потрібно хоча б пояснити, які права має людина, яка залишилася в чужій країні без паспорта. Вона може звернутися в поліцію. Вона має право на безкоштовного адвоката вже на території рідної держави.

Соцпрацівники вкотре нагадують: якщо вас залякують, що на території чужої країни вас засудять як нелегала, то не варто цього боятися! Людина, яка несвідомо потрапила в трудове рабство вважається невинною і її права захищають в посольствах України. Тож якщо їдете за кордон, обов'язково поцікавтесь контактами посольства України в даній державі.  

Тернопільщина торговля людьми
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі