• Головна
  • До 100-ї річниці боїв під Лисонею викарбували спеціальну монету
09:00, 2 вересня 2016 р.

До 100-ї річниці боїв під Лисонею викарбували спеціальну монету

Пам'ятну монету до сторіччя боїв під Лисонею випустив Нацбанк України. В обіг вона надійде вже 2 вересня.

Присвячена подвигу легіону Українських січових стрільців, який 100 років тому відзначився звитягою під час боїв за гору Лисоня і зупинив наступ російської армії на Бережани під час Брусиловського прориву, повідомляє сайт Нацбанку України.

Легіон українських січових стрільців - українське добровольче військове формування у складі австро-угорській армії під час Першої світової війни.
image

На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України і напис півколом УКРАЇНА; у центрі - на дзеркальному тлі стилізована композиція: в обрамленні вінка з калини геральдичний лев спирається на скелю, на якій напис півколом У.С.С. 1914 (з емблеми Українських січових стрільців); унизу: рік карбування монети - 2016, номінал - 5 ГРИВЕНЬ та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).
image (1)

На реверсі монети розміщено стилізовану композицію - військовий сурмач на тлі абрису сучасного меморіального комплексу на горі Лисоня, написи 100-РІЧЧЯ БОЇВ ЛЕГІОНУ УКРАЇНСЬКИХ СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ (угорі півколом) НА ГОРІ ЛИСОНЯ.
Художник: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій
Скульптор: Дем`яненко Володимир, Атаманчук Володимир

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#НБУ #монета #Лисоня
Оголошення
live comments feed...