• Головна
  • На те, щоб Тернопільський став переродився, потрібні сотні мільйонів гривень
16:45, 7 вересня 2016 р.

На те, щоб Тернопільський став переродився, потрібні сотні мільйонів гривень

Екологи Тернополя та їхні колеги із Польщі склали програму покращення ситуації на водоймі, яку планують реалізувати в найближчі два роки.

Відновлення аналогічної водойми в польському Ольштині обійшлася тамтешньому бюджету в 400 мільйонів гривень в перерахунку на наші гроші. Про це повідомляє сайт "20 хвилин".

В найближчі два роки в Тернополі нарешті візьмуться за проблеми Ставу. Про це розповів заступник міського голови Леонід Бицюра.

- Програма має три складових: екологічне очищення озера, розвиток інфраструктури навколо озера і розвиток водних видів спорту, - коментує пан Бицюра. - Стосовно екологічної складової ми вже маємо певні напрацювання від професури педагогічного університету та їхніх колег із польського міста Ольштин, в якому є 12 схожих озер.

В скільки обійдеться модернізація та очищення озера, в міській раді наразі не говорять. Однак розробка схеми щодо покращення екології в одному із озер ольштинських колег обійшлася на наші гроші в 400 млн грн.

- Насправді це важка та клопітка робота, адже раніше тут скрупульозно ніхто не розраховував, як впливає запуск тієї чи іншої риби на екосистему водойми. Наші польські колеги це все робили. Ми ж наразі взялися за розчищення берегів від заростів, хочемо дослідити винуватців, які забетонували підземні джерела та скидають відходи у воду Ставу. Мова передусім йде про тих, хто незаконно підвів труби для стоків фекалій із Кутківець та Білої, - каже пан Бицюра.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#екологія #Тернопільськийстав
Останні новини
Оголошення
live comments feed...