• Головна
  • У Тернополі розпочнеться будівництво сучасної лабораторії особливо небезпечних інфекцій
15:30, 13 квітня 2012 р.

У Тернополі розпочнеться будівництво сучасної лабораторії особливо небезпечних інфекцій

Вже цього місяця у Тернополі розпочнеться будівництво сучасної лабораторії особливо небезпечних інфекцій. Цей заклад буде обслуговувати не тільки наш регіон, а й кілька сусідніх областей.

Лабораторія буде оснащена найсучаснішим обладнанням, яке може діагностувати будь-які інфекційні захворювання, що реєструються сьогодні в світі. Загалом буде більше 130 одиниць техніки. Працюватимуть на новітньому обладнанні місцеві фахівці, які пройшли стажування за кордоном. Гроші на будівництво лабораторії дали американці. Вони ж і будуть фінансувати її перших кілька років.

– Вартість проекту більше 12 мільйонів гривень. Після будівництва три роки буде ще фінансуватися цей проект американською стороною. Перший рік – 100%, другий – 60% і третій рік – 30%, Опісля передається у відання області, – розповів головний державний санітарний лікар області Степан Дністрян.

Сучасну лабораторію особливо небезпечних інфекцій збудують на території обласної санепідемстанції, пише zz.

Крім того, цього року санітарна служба планує закінчити будівництво іще одного закладу.

– На сьогоднішній день проводимо дослідження на генетично-модифіковані організми. Лабораторія вже працює. Тому що апаратура є і спеціалісти підготовлені. Але для цього, щоби це проводити у повному обсязі, як вимагають нормативи, ми робимо добудову, яка буде цього року завершена, – запевнив Степан Дністрян.

Дану лабораторію планують добудувати так званим методом  народної будови. Загальна вартість будівництва 2 мільйони гривень.

До речі, із тих досліджень на вміст ГМО, які вже були проведені у цій лабораторії, найбільше шкідливих організмів було виявлено у м’ясних і молочних продуктах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"Потужна гроза насувається на ці області, такого не чекали навіть синоптики": куди суне мороз у -10 градусів, снігопад і дощ?
"Могутня гроза суне прямо в ці області, ніхто в Україні не чекав такої негоди": де буде мороз у -9 градусів, снігопад та дощ?
"Ці чоловіки масово втратять відстрочки через кілька днів, мобілізація людей з інвалідністю": ТЦК, повістки і бронювання
В Україну мчить нестерпна спека, попереджають про температурні аномалії
Оголошення
live comments feed...