• Головна
  • Хто відповідатиме за здоров’я дітей в оздоровчих літніх таборах?
17:00, 13 квітня 2012 р.

Хто відповідатиме за здоров’я дітей в оздоровчих літніх таборах?

Традиційно з 1 червня розпочинається літня оздоровча кампанія. На відміну від попередніх років, цього річ підготовку дитячих оздоровчих закладів до роботи будуть перевіряти по-новому. Ще в лютому у Міністерстві юстиції зареєстрували державні санітарні норми і правила облаштування, утримання та організації режиму діяльності дитячих наметових містечок.

За словами головного державного санітарного лікаря Степана Дністряна, такі напівнелегальні структури раніше діяли на теренах Тернопільської області без жодних санітарних документів.

– Ми чесно кажучи дуже переживали за ті заклади, які організовувались десь на пів підпільно, ми завжди хвилювались, щоб там не сталося біди. Оскільки стаціонарні заклади ми контролювали постійно, регулярно. Тепер, слава Богу, ми маємо такі санітарні норми і правила, – втішається головний епідеміолог області.

Згідно із цими санітарними правилами, зокрема, вимагається за два місяці до початку оздоровчого сезону повідомляти державні органи санітарного нагляду про місце розташування таких закладів. Крім того, туди приймаються діти не молодші 12 років. Харчування повинно бути п’ятиразовим. Вимоги до харчування дітей, водопостачання і санітарної очистки дуже серйозні.

– Правила написані майже на десяти листках. Надзвичайно серйозні вимоги. Щоб хтось собі не думав, що взяв намет, назбирав дітей і як-небудь можна харчувати і наражати дітей на велику епідемічну небезпеку, – зауважив Степан Дністрян.

Епідеміолог радить тим, хто має намір займатися такою діяльністю, ознайомитися із вимогами санітарних норм і правил завчасно.

Кардинально іншою є ситуація із перевіркою дитячих таборів безпосередньо під час сезону. У листопаді минулого року Кабмін прийняв постанову про періодичність планового контролю і нагляду за об’єктами підвищеного епідемічного ризику. Сюди потрапили і дитячі оздоровчі заклади. Перевіряти і наглядати за ними, поряд з іншими подібними об’єктами, яких в нашій області є більше двох тисяч, санітарно-епідеміологічна служба має право не частіше одного разу в рік, із попередженням за десять днів, пише zz.

– Чесно кажучи, ми надзвичайно схвильовані і стурбовані тим, тому що поряд з іншими епідемічно-небезпечними об’єктами, це може бути серйозна проблема. З досвіду попередніх років, ми контролюємо дитячу оздоровчу кампанію і за рік застосовується до п’ятдесяти випадків адміністративного впливу до порушників санітарного законодавства. Зокрема, до керівників дитячих оздоровчих закладів. Деякі потрапляють у «чорний список» і два, і чотири раз за сезон. Люди психологічно на сьогоднішній день не готові взяти на себе відповідальність для того, щоб забезпечити санітарно-епідеміологічне благополуччя в оздоровчій кампанії, – вважає Степан Дністрян.

Відтак відповідальність за життя і здоров’я дітей, які влітку оздоровлюватимуться у місцевих таборах, повністю лягає на плечі тільки керівників цих закладів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...