• Головна
  • Хабарі в Україні: хто бере найбільше
10:00, 19 квітня 2012 р.

Хабарі в Україні: хто бере найбільше

Мін'юст оприлюднив перші результати боротьби з корупцією, такий звіт буде публікуватися щорічно. Нагадаємо: 1 липня минулого року вступив в силу закон, покликаний поступово викоренити це зло на всіх рівнях.

Відповідальним за антикорупцію призначений Мін'юст, а інформацію йому надали правоохоронці та громадські організації. Так в 2011 році прокуратура і МВС виявили 17 тис. посадових злочинів - це на чверть більше, ніж у 2010-му. Більшість відбулися штрафами, але проти 1330 осіб порушили кримінальні справи (торік таких було 1269). Головне корупційне діяння - хабар, при цьому 83% наших співгромадян вважають його нормальним явищем. На думку людей, п'ятірка лідерів корупційних структур незмінна: ДАІ, інші підрозділи МВС, суди, лікарні і школи.

ЗАКОН ПРОБУКСОВУЄ. Більшість бізнесменів та експертів кажуть, що за минулі 9,5 місяців з моменту дії закону корупції менше не стало. «Деруть будь здоров: пожежна, санстанція, міліція ... Працювати дуже важко. І закон цей нічого не вирішує, тому що ті, хто повинен слідкувати за його виконанням, самі корупціонери. Ось чиновники подали декларації: хто-небудь з правоохоронців їх аналізував? Перевірив, чи може конкретна людина з такою-то зарплатою дозволити купити собі «Мерседес» чи жити в шикарному будинку? Ні », - каже власник фармфірми, який просив його не представляти.

Правда, його колега, який займається будівельним бізнесом, вважає інакше: «Хабарів стали менше брати, схоже, бояться». У рестораторів - сезонна напасть. «У ресторанній галузі все ускладнилося, але буквально в останній місяць: через Євро-2012. Багато інстанцій вважають, що ресторани зароблять на цьому чемпіонаті скажені гроші, тому деруть. Почастішали перевірки. Але тут справа не в законі: перед Євробаченням в 2005 році ми проходили те ж саме », - каже Ольга Насонова, директор компанії «Ресторанний консалтинг». «Поки що закон пробуксовує, - вважає правозахисник Едуард Багіров. - Ефекту, якого від нього чекали, - немає. Навпаки: ті, хто «професійно займається корупцією», підвищили ставки - за небезпеку. В іншому, все як і раніше. Але, розумієте: у нас в країні - епідемія корупції. Її однієї марлею і антисептиком не побороти».

РЕЦЕПТИ. Що зробити, щоб корупція пішла на спад? «Запрощувати "варяг". Серйозно. Запросити до нас європейців на державні посади, дати хороші зарплати, і думаю, років через 5-6  ми  відчуємо  поліпшення», - розповів кореспондентк "Сегодня" Багіров.

На думку урядового уповноваженого з питань дерегуляції господарської діяльності Михайла Бродського, поки ситуація в країні не змінилася, і більш жорсткі заходи покарання навряд чи допоможуть. «Я вважаю треба вирішити питання з двоякістю покарання - визначитися, кримінальна чи адміністративна відповідальність настає в таких випадках. Треба карати і тих, хто дає, і тих, хтобере хабарі, ще жорсткіше, - говорить він. - Ми всі говоримо про корупцію,  але несемо  подарунки вчителям, лікарям, самі даємо міліціонерам грошей менше, ніж  становить  штраф.  Потрібно, щоб людям не хотілося давати хабарі », -підкреслив Бродський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...