У Тернополі відкрили єдиний в Україні "Центр Коронації слова”

Здається, тільки нещодавно у Тернополі одна за другою запрацювали тематичні бібліотеки: етно-центр, «Літературне Тернопілля», національної іграшки, а відтепер – ще й бібліотека-центр Коронації слова, який відкрили у дитячій бібліотеці №4, що на вул. Лепкого, 6у Тернополі.

За доволі короткий час – а це два тижні, бібліотекарі зуміли зробити здавалось, нереальне: кімнату перетворили на простору й затишну світлицю. Наповнили її наочним матеріалом: стендами із світлинами тернопільських переможців (а їх 22 за шістнадцять років конкурсу), розмістили книжковий стелаж із книгами переможців, буклети з іменитого конкурсу, який люб’язно надали письменники. Ліворуч, у куті, фортепіано. Праворуч – камін, вишукані підсвічники, розкішні квіти. І все це – руками бібліотекарів: Ольги Коненко, Наталі Паланіч, Любові Горох, Ольги Рудик, Анжеліки Соколюк, Людмили Онукевич, Люби Малецької. Зізнаюсь щиро, читачам цієї книгозбірні неймовірно пощастило, адже тут працює талановита поетеса, член НСПУ, лауреат літературної премії ім. Степана Будного – Любов Малецька, яку ще називають душею колективу, – розповідає Валентина Семеняк.

Центр Коронації слова наразі єдиний в Україні, так само як і свято Бібліофесту, який оселився у дитячій бібліотеці. Кому, як не дітям допомагати леліяти і виховувати у собі таланти. Особливо – письменництва. Адже Спочатку було Слово. Із Словом ми живемо, воно народжується із нас, ми спілкуємось із довколишнім словом, зрештою, із самими собою, через слово. Образно кажучи, Сам Бог велів бібліотекарям бути охоронцями скрижалів, на яких записане Слово. Тут маю на увазі книги.

Ідея з Центром належить головному ідеологу, очільнику Тернопільської обласної організації Спілки письменників України – Олександру Смику та письменнику, заслуженому діячу мистецтв, головному редактору часопису «Літературне Тернопілля» – Богдану Мельничуку. До слова, виступаючи на відкритті, Олександр Смик, згадуючи про заходи шостого Бібліофесту, а їх було рясно – аж 52 (!!!), зауважив: «Тішить те, що за ці дні тернопільські Інтернет-видання хай хоч на короткий час, але наповнились добрим змістом, доброю інформацією, замість щоденних повідомлень про ДТП, трагедії, катастрофи».

Щойно створений Центр Коронації слова започатковує нове цікаве, насичене подіями життя: літературно-мистецькі студії та майстер-класи із «коронованими» письменниками.

Тернопіль бібілотека Україна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі