Мешканцям Тернопільщини рекомендують активніше використовувати енергію сонця

На Тернопільщині використовуватимуть енергію сонця. У двох районах області: Шумському і Підгаєцькому взялися за встановлення сонячних батарей.

Енергію сонця для освітлення вулиць вже використовують у Старому Олексинці Кременецького району і в селі Зубрець Бучацького району. Там облаштували автономні опори із сонячними панелями. На черзі — Лосятин, поблизу Почаєва. У цьому населеному пункті планують побудувати автономну сонячну міні-електростанцію.

«Сонячні батареї необхідно встановлювати на чомусь: або на земельних ділянках, або на інших площах, які відповідають даним критеріям. Цього року вже будуть реалізовуватися відповідні проекти у Шумському районі на площі 21-го гектара і в Підгаєцькому, на 36-и гектарах. Якщо взяти загальні потужності, то воно дасть нам близько двадцяти відсотків енергії у Підгаєцькому районі, біля чотирнадцяти відсотків у Шумському районі. Це перспективний напрямок розвитку енергії. Тобто цей напрямок є перспективний. Робота ведеться. Ми запрошуємо інвесторів. Думаю, завдяки цьому наша область може стати енергонезалежною», – відзначив під час брифінгу начальник управління розвитку інфраструктури, транспорту та енергозбереження облдержадміністрації Василь Ясіновський.

У використані сонячної енергії Тернопільщина перейматиме досвід Волинської області. Однак для реалізації таких проектів потрібні чималі суми коштів, пише зз.

Тернопільщина сонце батареї енергія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі