Тарас Пастух: «Україна розводить війська, а сепаратисти «розводять» Україну»

«У нас є частина політиків та суспільства, які вимагають назвати війну війною, визнати непідконтрольні території окупованими. А частина переконує, що потрібно їхати домовлятись із терористами, вести перемовини, виконувати Мінські угоди, зокрема з розведення військ. Хоча реально ми бачимо, що Україна розводить війська, а  сепаратисти «розводять» Україну», – заявив народний депутат України фракції «Самопоміч» Тарас Пастух в ефірі «112 каналу».

За його словами, перед тим, як апелювати до світу, слід зайняти чітку позицію. «Досі юридично не визначено статус окупованих територій, хоча «Самопоміч» внесла відповідний законопроект до парламенту», – каже нардеп.

А це, своєю чергою, унеможливлює виконання закону про спецконфіскацію, після того, як він буде ухвалений у парламенті. «Ми мали розмову з представниками Ощадбанку щодо так званих грошей Януковича, які підлягають спецконфіскації. І в частині Донецька та Луганська немає жодних підстав говорити про позови до Росії, бо ми юридично не визначили статусу цих територій», – зазначив Тарас Пастух.

Також, на думку нардепа, сьогодні більш актуальним питанням на порядку денному ВР є ухвалення законів про обмеження діяльності російського бізнесу, а не впровадження візового режиму для громадян Росії.

«Однак частина депутатів є підконтрольна олігархам, які мають бізнес і в Росії, і на окупованих територіях. Ми маємо також відкрити інформацію – хто має такий бізнес і під якими вивісками він працює. Адже в нас досі є багато російських банків, в яких державними установами відкриті розрахункові рахунки, зарплатні проекти. Необхідно ухвалювати законопроекти, які обмежують діяльність російських компаній в Україні. Вони розробляються, однак навіть не вносяться у порядок денний», – каже народний депутат.

ТарасПАСТУХ самопоміч
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі