Тарас Пастух: Відведення військ може призвести до нових втрат української території та “тихої” окупації

Фракція «Самопомочі» звернулась до Президента України, аби отримати роз’яснення  позиції глави держави про статус учасників переговорів у Мінську, які представляють Україну.

«У переговорному процесі Україну представляють особи, які не мають на це жодних офіційних повноважень, закріплених законом. Фактично рішення про відведення військ  приймаються людьми, які не мають на це жодних офіційних повноважень. Хто делегує цих людей, який їх мандат, хто уповноважував їх вирішувати такі стратегічно важливі питання для держави?», - про це сьогодні заявив народний депутат фракції «Самопомочі» Тарас Пастух. 

Депутати звернулися також  до Генеральної прокуратури із заявою про вчинення злочину за статтею 353 «самовільне присвоєння владних повноважень», називаючи ряд порушень Конституції та Кримінального кодексу при підписанні Мінських домовленостей.

«Ми маємо сумний досвід прийняття Мінських домовленостей, які призвели до загибелі військовослужбовців в Дебальцево, Іловайську та втрати українських територій. Хто за це нестиме відповідальність? Сьогодні нам пропонують новий сценарій з відведенню військ, який може призвести до нових трагедій», - переконаний Тарас Пастух.

На думку народного депутата, відведення військ не вирішить проблеми і лише призведе до утворення нових буферних територій, де почнеться “тиха” окупація.

 «У нас вже був сумний досвід, коли на такі території спочатку під виглядом мирного населення заводять боєвиків, потім відтісняються люди з проукраїнською позицією, захоплюються стратегічно важливі об’єкти та блокпости, які безкровно назад повернути не вдасться», - Тарас Пастух.

Народні депутати України фактично відсторонені від процесу прийняття рішень, важливих для держави у переговорному процесі.

«Адміністрація Президента намагається випустити пар і створити враження, що депутати ВР теж беруть активну участь в домовленостях і напрацюваннях спільних позицій . В дійсності на робочих зустрічах з представниками фракцій присутні люди, які не приймають жодних рішень та не мають офіційних статусів у переговорному процесі у Мінську», - вважає Тарас Пастух.

«Самопоміч» настоює на тому, аби прийняти  Закон, розроблений фракцією, про визнання територій окупованими. Таким чином отримати правові підстави для захисту українських громадян та відстоювання інтересів України.

«Досі Україна не визначилася зі статусом втрачених територій на Сході України. Де-юре ми говоримо, що це територія контрольована українськими збройними силами, де факто цього не відбувається. Як ми можемо просити світову спільноту підтримати Україну та засудити дію російських агресорів, якщо досі самі не визнали збройний конфлікт війною?»

В угодах, які апелюють до відведення військ , Росія не є стороною і учасником конфлікту, а фактично йдеться про відведення військ України та Донецької, Луганської областей. Українська сторона таким чином виводить Росію із зони відповідальності та визнає ситуацію на сході України – громадянським конфліктом.

ТарасПастух СамопомічПастух
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі