Тепер у Тернополі зможуть надавати допомогу новонародженим діткам вагою від 1500 г

Тепер у центрі зможуть надавати допомогу новонародженим діткам вагою від 1500 г, починаючи з терміну 32 тижні. Для роботи центру придбали обладнання на суму 3 млн грн.

Нове обладнання встановили у палаті інтенсивної терапії, яка діє у складі перинатального центру другого рівня в Тернопільській комунальній міській лікарні №2.

- Ця палата у нас вже працювала довший час, але зараз ми зробили ремонт, встановили нове обладнання, - розповідає 20хвилин завідувач відділення неонатального догляду та лікування новонароджених Наталія Бадюк. - У нас перебуватимуть діти, які народились на терміні від 32 тижнів і вагою від 1,5 кг. Вони можуть у нас перебувати три, пʼять, сім днів - залежно від патології.

У палату придбали кювез із рентген-непроникною плівкою. Дитині у цьому кювезі можна буде абсолютно безпечно робити рентген.

- Також є апарат для діток, які народжуються недоношеними на терміні 32-34 тижні, їм потрібно забезпечити достатній дихальний обʼєм, - продовжує пані Бадюк. - У цьому обладнанні повітря подається під підвищеним тиском і покращується забезпечення дихання.

Після того, як стан таких дітей стабілізують, їх переводять на самостійне дихання. А якщо стан погіршується, то - на апарат штучного дихання.

- Апарат штучного дихання у нас також є, - продовжує лікар. - Також є відкрита реанімаційна система з фототерапією. За ці ж кошти ми придбали кардіомонітор та інфузомат.

З виділених коштів у лікарню придбали також два нових ліжка-трансформери для прийняття пологів.

- Зручність їх у тому, що вони регулюються і по висоті, і по нахилу спинки, і по пристосуванні для зручності жінки під час пологів, - пояснює заступник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги Ольга Сидорчук. - Породілля у такому ліжку почувається значно комфортніше.

 Ці ліжка уже випробували і, як кажуть лікрі, жінки задоволені ними. Загалом у 2-й лікарні є 10 індивідуальних пологових залів. Нових ліжок англійського виробництва наразі є лише два, але медики кажуть, що було б добре замінити й решту ліжок. Вартість одного - більше 3 000 грн.

До речі, чутки про закриття жіночої консультації на вул. Замковій спростувала заступник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги Ольга Сидорчук.

- У складі другої міської лікарні є дві жіночі консультації, - пояснює пані Ольга. - Одна розміщена на вулиці Замковій. Туди зручніше звертатись жінкам, які живуть в “Центрі” чи на “Дружбі”. Але це теж наша жіноча консультація. Її не закривають і вона працює в такому ж режимі, як і раніше.

Тернопіль перинатальний центр
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі