На Тернопільщині незаконно будуються вже навіть поляки (Фото)

У місті Зборів на Тернопільщини завершено будівельні роботи зі зведення польського військового меморіалу на місцевому кладовищі.

При цьому Благодійна ініціатива "Героїка"  в соцмережах стверджує, що меморіал зведено незаконно.

"Героїка зателефонувала до відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій (скорочено ДМВК) Святослава Шеремети з проханням прояснити ситуацію.

Ще у 2015 р. польська фундація "Мости" розпочала земляні роботи на цвинтарі. Поляки прагнули впорядкувати свої військові поховання періоду Першої світової війни та поховання бійців Війська Польського 1920 р. Секретар комісії у письмовій формі надав роз'яснення: дозвіл на розкопки є, але відповідно до українського законодавства для проведення будівельно-упоряджувальних робіт потрібен дозвіл ДМВК.

Польська сторона почала будівництво військової каплиці на цвинтарі, однак дозволу на ці роботи від української держави так і не одержала. Не одержала, бо за дозволами не зверталась. Далі гірше: попри письмові перестороги від ДМВК припинити незаконне будівництво, поляки швидко завершили будівельні роботи, а саму каплицю прикрасили написом "Poległym za Ojczyznę", – йдеться в повідомлення Героїки.

На Тернопільщині незаконно будуються вже навіть поляки (Фото), фото-1
меморіал
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі