У Тернополі відбувся перший 5-кілометровий забіг «Runday» (фото)

Понад 20 учасників прийшли на перший 5-кілометровий забіг «Runday», який розпочався 15 жовтня о 8:30 ранку на набережній Тернопільського ставу.

Оптимістично налаштованим учасникам забігу не зважали ні ремонтні роботи набережної, ні на холодна осіння погода.

Руслан Ружицький координатор забігів «Runday» у Тернополі розповідає, що саму ідею заходу взяли з аналогічного проекту, який був заснований у 2004 році у Англії – його назва «Parkrun»:
- На даний момент цей проект налічує 3 млн учасників у багатьох країнах світу і бігають вони у 897 містах, – пояснює Руслан.
В Україні до цього заходу залучено 3 міста, включаючи Тернопіль. 30 липня розпочався забіг у Києві, а 20 серпня у Львові. І третім містом, яке любить рухатися, став Тернопіль.

Фішка забігів у тому, що передбачається фіксація часу учасників і є можливість подивитися на результати на сайті. Є результати локальні (для міста) та загальні (по всій Україні), пише Терен.

Тобто, якщо людина ставить собі цілі по покращенню результатів, то вона постійно порівнює, має спортивний інтерес, і стимул досягти кращих результатів, – говорить координатор проекту.

– З весни буде збиратися ініціативна група, яка планує розпочати забіги у Харкові, Івано-Франківську і у Сумах. Тобто динаміка є, ми розвиваємося.

Мета проекту – залучити максимальну кількість людей, познайомитись, поспілкуватися і гарно активно розпочати вихідні.

Щодо зими, Руслан Ружицький каже:
- Ми на даний момент не можемо сказати чи відбуватимуться і як відбуватимуться заходи у зимовий період, оскільки працюємо фактично перший рік, але подивимось на реакцію учасників на забіги у холодну погоду.

Поки що, заходи такого типу проводитимуться щотижнево, кожної суботи.

- У нас у Львові прийшла місяць назад жіночка, яка прийшла вперше і прибігла швидше усіх хлопців та чоловіків. На фініш прийшла за 17 хвилин і виявилося, що вона міжнародний майстер спорту по ходьбі, щоправда 10 років назад жінка завершила свою спортивну кар’єру, але вирішила відновитися у активному спорті, – додає чоловік. – У Львові у нас рекорд 5 км – 16 хв. 18 секунд.

У Тернополі відбувся перший 5-кілометровий забіг «Runday» (фото), фото-1 У Тернополі відбувся перший 5-кілометровий забіг «Runday» (фото), фото-2 У Тернополі відбувся перший 5-кілометровий забіг «Runday» (фото), фото-3
Тернопіль забіг «Runday»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі