В УАПЦ вже виступають на захист тернопільського архієпископа, який своїм гріхопадінням оскандалився на всю Україну

Після скандалу із Архиєпископом Тернопільським та Подільським УАПЦ Мстиславом, який проявив відверто неканонічну поведінку в одному з нічних барів, вірні чекали на реакцію керівництва церкви.

Наразі предстоятель УАПЦ не виступив з заявою. Натомість на двох сайтах, які можна вважати підконтрольними Мстиславу, з’явилося звернення від голови Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталії Шевчук.

У ньому вона просить предстоятеля УАПЦ не карати Мстислава і компанію, оскільки... «УАПЦ не зобов’язана ЗАВЖДИ та В УСЬОМУ діяти у точній відповідності до канонічного права Православної Церкви».

Така нісенітниця з’явилася на сайті Тернопільської єпархії УАПЦ та Меморіальному сайті спочилого у Бозі Блаженнішого Мефодія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви.

Друкуємо звернення без змін.

"16 жовтня цього року у програмі ТСН Тиждень (Телевізійна служба новин) загальнонаціонального каналу «1+1» було продемонстровано відео, де фігурує кілька осіб, які належать до кліру Тернопільської Єпархії УАПЦ, а саме:

Керуючий Тернопільською Єпархією УАПЦ Високопреосвященніший архиєпископ Тернопільський і Подільський Мстислав (Гук);
Настоятель храму Різдва Христового м. Тернополя митрофорний протоієрей Ігор Семирозум;
Скарбник храму Різдва Христового м. Тернополя митрофорний протоієрей Володимир Герасимчук;
Іподиякон Віталій Окунський.

Гріхопадіння однієї Овечки Божої завжди викликає сум для всієї Отари.

Тому нам, вірянам УАПЦ, вельми прикро спостерігати за тим, як Високопреосвященніший архиєпископ Мстислав на очах у всієї України та за участю кліриків його Єпархії демонструє неприйнятну для архиєрея та ченця розкуту сексуальну поведінку та грубо порушує священні канони (27, 42 та 54 правила святих апостолів).

Разом з тим, КЕРУЮЧИСЬ ДУХОМ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЛЮБОВІ, а також тим, що УАПЦ наразі не є канонічно визнаною Помісною Церквою світового православ’я, а, отже, формально не зобов’язана ЗАВЖДИ та В УСЬОМУ діяти у точній відповідності до канонічного права Православної Церкви.

Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія закликає Предстоятеля УАПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Макарія та Архиєрейський Собор нашої Церкви УТРИМАТИСЯ від розгляду даного інциденту у церковному суді та НЕ ЗАСТОСОВУВАТИ стосовно архиєпископа Мстислава та його кліриків канонічних санкцій, що відповідають задокументованим на відео канонічним порушенням», – йдеться у зверненні.

архієпископМстислав
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі