Влада Тернополя замість літака таки хоче встановити пантеон Героям АТО

Влада Тернополя таки планує будувати на місці літака пантеон Героям АТО.

Про це йдеться у відповіді на петицію тернополянки Катерини Козяр, яка виступала категорично проти демонтажу літака та встановлення на його місці пам’ятника "покемонам-трансформерам".

Її петицію менш ніж за місяць набрала 308 голосів підтримки з необхідних 300.

Втім, в міській раді таки планують на місці літака створити пантеон, про що свідчить оголошений конкурс.

«Виконавчим комітетом Тернопільської міської ради було розглянуто електронну петиції «Про збереження на теперішньому місці та реставрації в оригінальному вигляді літака на Східному». Також обговорено на засіданнях архітектурно-містобудівних радах при управлінні містобудування, архітектури та кадастру, проект архітектора І.Осадчука про можливу реконструкцію літака під розташування пам’ятника Святій Трійці та надано відповідні рекомендації. Надіслано звернення до Тернопільської обласної організації Національної спілки архітекторів України з проханням організувати конкурс на кращу проектну пропозицію щодо спорудження пам’ятника (пантеону) Захисникам України (героїв АТО) на місці розташування пам’ятного знаку «Літак Міг-17» за адресою проспект Степана Бандери та оголосити про його проведення.

Тому, враховуючи викладене, в кінцевому результаті буде прийнято остаточне рішення щодо збереження та реставрації пам’ятного знаку «Літак Міг-17» чи спорудження нового об’єкту», – йдеться у відповіді на петицію за підписом заступника міського голови Вікторії Остапчук.

Поміж цим у відповіді згадана і передісторія появи та численних спроб його демонтувати.
Повідомлено, що пам’ятний знак «Літак Міг-17» у Тернополі по проспекту Степана Бандери встановлений у 1972р. і взятий на облік рішенням Тернопільського облвиконкому №364 від 14.11. 1972р., охоронний №686.

До Державного реєстру нерухомих пам’яток України вказаний об’єкт культурної спадщини не занесений.

Акт обстеження комісії від 23 листопада 2012р. та висновки про необхідність виконати оздоблення постаменту, провести заміну елементів переходу постаменту до металевої поверхні літака та виконати зачистку обшивки літака до первинного металу та враховуючи вартість проведення робіт приведенню арх.-монументальної композиції до естетичного вигляду, а також приймаючи до уваги, що об’єкт не являється пам’ятником на честь визначної історичної події, комісія запропонувала демонтувати вищевказану композицію.
Розпорядження представника президента України та рішення виконавчого комітету від12.03.1992р №135 про зняття з обліку демонтованих пам’ятників у списку п.8 .

літак петиція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі