• Головна
  • У парках Тернополя живе небезпечна зараза
12:00, 30 квітня 2012 р.

У парках Тернополя живе небезпечна зараза

29 квітня тернополянин прогулювався із собакою у Парку Національного відродження у Тернополі. Після прогулянки він знайшов у собаки два кліщі.

Будьте  обережні прогулюючись із дітьми, а можливо уникайте таких місць у даний час.

Попереджень про небезпеку у міських парках майже немає. Відомо що у паркових зонах повинні обробляти  територію проти кліщовими препаратами, пише 20 хвилин.

Як захиститись від кліща?

Самим поширеним способом захисту є спреї, яки якоби повинні допомагати. Доречі, не варто плутати, не всі засоби від комарів допомагають і від кліщів. А обробляти переважно треба не себе, а одежу! Не забувайте читати інструкцію.

Після прогулянки одежу треба витріпати або ще краще випрати. Нерекомендується класти її на ліжко чи диван — кліщ може перелізти. І точно не рекомендується спати в ній.

Як витягнути кліща?

Я знаю кілька способів, як це можна зробити. Звісно, самим надійним є звернутись до травм пункту. Там все зроблять безболісно, швидко, а саме головне, безпечно. При цьому всьому ми більше будем впевнені, що з слюною кліща в нас не передався, наприклад, енцефаліт.

Сама більша проблема при витягуванні це обрив хоботка. Доречі, кліщ сам себе вкручує в тіло жертви, тому, якщо просто його потягнути, то дуже велика ймовірність, що ви витягнете тільки половину паразита.

Дехто користується для витягування кліща олією. Суть проста: намазуєм його олією, з часом він починає задихатись і послаблює хватку. Через пару хвилин обгорнувши пальці марлевою серветкою розхитуючи кліща його можна викрутити. Викручування робиться проти годинникової стрілки (можу помилятись, знайшов відео, де його викрчують за годиниковою).

Зверніть увагу, що кліща можна викручувати також пінцетом і ниткою. В першому випадку головне не роздавити його, а в другому треба нитку затягувати як найблище до місце присмоктування.
Доречі коли готувавався до написання цієї замітки то знайшов кілька нехитрих пристороїв для витягування кліщів. Я думаю собаководи мають знати про їх існування.

Другий спосіб це припікання. Беремо наприклад голку, розігріваєм її і робим припікання кліщу. Дальше все як сказано вище.

Після витягування

ОБОВ’ЯЗКОВО перевірити чи не лишився хоботок. Він виглядає як маленька чорна цяточка в місці присмоктування. Якщо ж все ж таки є така неприємність то витягнути її треба за допомогою стерильної голки. В любому випадку рану треба промити і обробити зеленкою.

Слідкуйте за станом свого здоровля на протязі двох тижнів. Якщо у вас появилась температура, поколювання в м’язах або запаморечення — є дуже великий шанс, що він встиг вас заразити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
5 груп українців ТЦК шукатимуть на вулицях і у всіх можливих місцях, їх терміново мобілізують: повістки, мобілізація, штраф
"Жахлива гроза пре в регіон України з лютою силою, такої температури не чекав ніхто": куди суне дощ і потужна негода?
Зміни у мобілізації з 1 травня: Генштаб оголосив про важливе нововведення
"Лютий мороз вдарить прямо в травні, прогноз погоди налякав навіть синоптиків": в Україну суне дощ і дике похолодання
Оголошення
live comments feed...