17:00, 5 травня 2012 р.
Особливості роботи тернопільської швидкої
- Нещодавно викликала швидку до бабусі – у неї раптово підскочив тиск, - розповідає тернополянка Надія Рудь. – Я тоді так розхвилювалася, що не відразу змогла диспетчеру на «103» описати симптоми.
Жінка каже, що їй довелося відповідати на дуже велику кількість запитань. Тому пані Рудь цікавить, якими правилами керуються медики, приймаючи виклик?
- Швидка надає екстрену допомогу дорослим і дітям у ситуаціях, які свідчать про загрозу життю чи здоров’ю людей, - пояснює заступник головного лікаря з лікувальної роботи станції швидкої допомоги Ганна Мончак. - Бригади їдуть на виклик незалежно від місця проживання чи реєстрації хворого, якому потрібна допомога.
Працює служба, як нагадує пані Мончак, - цілодобово і безоплатно.
- Приймає виклик диспетчер. Працюють у нас жінки. Вони починають розмову зі слів: "Швидка медична допомога, нашу розмову записує комп’ютер. Що у вас трапилося?", - розповідає медик. – Після цього уточнюють деталі: привід для виклику та стан хворого чи потерпілого, прізвище і вік, кількість потерпілих, наприклад в аварії.
Диспетчер також обов’язково розпитує, як краще доїхати на виклик. Після цього додатково пересвідчується у правильності всієї наданої інформації - пише "20 хвилин".
- Наш працівник повинен закінчити розмову, повторивши адресу виклику, - продовжує Анна Мончак. – Лише тоді він каже: «Виклик прийнято, зустріньте швидку».
Якщо бригаду швидкої викликають у громадське місце чи на вулицю, особа, яка телефонує, зобов’язана дочекатися прибуття лікарів. На цьому медики наголошують. Окрім того, не рекомендують доручати викликати швидку дітям.
- Диспетчер має право першим припинити розмову, якщо звернення не стосується надання екстреної допомоги, - продовжує пані Мончак. – Про це він попереджає абонента. До речі, при отриманні виклику поза межею міста, ми передаємо інформацію у відділення швидкої допомоги центральної районної лікарні за місцем виклику.
Медикаментів для невідкладної допомоги у лікарів нині вистачає. Цю статтю витрат, за словами заступника головного лікаря, держава забезпечує повністю.
- Затримок із прибуттям на виклик останнім часом у нас не було, - продовжує вона. – Бригад вистачає. Хоча передбачити якісь надзвичайні ситуації, звісно, неможливо. Тернополянам насамперед хотіла б побажати здоров’я. Однак у випадку екстреної ситуації прошу не соромитися телефонувати на швидку. Особливо не варто чекати, поки переболить серце. Терпіти сильний біль і думати, що все минеться – не вихід.
Кількість серцево-судинних захворювань, як каже пані Мончак, нині суттєво зростає. До того ж, люди схильні займатися самолікуванням – за порадою сусідки, за рекламою, чим шкодять собі. Ставити діагноз і лікувати повинен кваліфікований фахівець, наполягає пані Мончак.
Довідка
Що має зробити особа, яка викликає медиків:
- отримати згоду пацієнта, який перебуває у свідомості, на цей виклик;
- чітко i правильно відповісти на вci питання диспетчера;
- точно описати скарги пацієнта;
- повідомити, хто i з якого номера телефону викликає бригаду;
- назвати точну адресу виклику - район, вулицю, номер будинку i квартири, поверх, номер під’їзду та код до дверей.
Коментар
Михайло БУРДАШ , старший механік станції швидкої медичної допомоги:
- На швидкій я вже працюю 35 років. Починав звичайним водієм. Уже 21 рік керую майстернею з ремонту автівок. На лінії щодня - 18-20 бригад, хоча більшість машин уже виїздили свій ресурс повністю і перебувають у плачевному стані. Наші авто їздять цілодобово, тож ламаються часто. Щодня дві-три – у ремонті. Після вихідних – навіть більше. Значні витрати йдуть на запчастини. Через поганий стан доріг ремонту часто вимагають двигуни, «летять» ресори, електрооснащення та інше.
Швидко доїхати до пацієнта заважають і затори на вулицях Тернополя. Водії звичайного транспорту неохоче поступаються дорогою швидким. Навіть сирени часто не допомагають. До того ж, під’їхати до деяких будинків у місті складно, бо там мешканці або незаконну загорожу поставили, або залишили свої авто. Ми повідомляємо про такі факти у мерію. Перешкоди тоді усувають.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
14:46, 28 жовтня
15:56, 30 жовтня
14:20, 1 листопада
20:35, 22 жовтня
12:10, 23 жовтня
live comments feed...