На Тернопільщині через втрати урожаю можуть подорожчати деякі продукти

Стихійний снігопад на Тернопільщині завдав шкоди урожаю деяких культур, зокрема соняшнику, кукурудзі, сої, цукровим бурякам. Через втрати урожаю можуть подорожчати деякі продукти, – констатують у департаменті агропромислового розвитку ОДА.

 Скільки втратили аграрії через стихійний снігопад на Тернопільщині, у департаменті агропромислового розвитку ОДА лише підраховують. Проте виробники впевнені, що ці втрати позначаться на ціновій політиці.

«Стихійний снігопад завдав значної шкоди урожаю соняшнику, кукурудзи та сої. Тому може дорожчати олія. Оскільки виробники зазнали певних втрат. Зараз ціна олії 25 – 30 гривень. З Нового року ціна може ще зрости. Щодо ціни цукру, то прогнози робити складно. Бо на цій ціні дуже часто спекулюють. Взагалі планувалося, що цього року цукор буде вартувати не більше дванадцяти гривень за кілограм. Але, як ми бачимо, ціни вже вищі. Щодо наступного року, то прогнози робити складно. Проте не важко здогадатися, що солодкий продукт, швидше за все, дорожчатиме», – каже зз підприємець Ігор Федорчук.

Жителям краю радять зробити завчасно невеликі запаси основних продуктів до Різдвяних свят.

Тернопільщина урожай продукти ціна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі